22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Polsce zostanie otwarte Muzeum Jabłka z 1500 eksponatami

Jeszcze w tym roku ma zostać otwarte w Polsce muzeum poświęcone Apple i jego produktom. Ogłoszony.


W muzeum znajdzie się 1500 eksponatów związanych z rozwojem i ewolucją produktów Apple w historii firmy. Mówi się, że jest to największa i najbardziej kompletna kolekcja na świecie. Christoph Krozhovsky, prezes zarządu firmy zajmującej się wystawą Japkov, powiedział:

Wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest oferowanie tych wyjątkowych pakietów szerszemu gronu odbiorców. Chcemy, aby wystawa pasowała do współczesnych modeli wystawienniczych. Chcemy pokazać rozwój idei w technologii, aby każdy mógł zobaczyć, jakiego postępu doświadczyliśmy jako ludzie. Chcemy pokazać źródła i kierunki cywilizacji, ale przede wszystkim pokazać widzom prawdziwą istotę technologicznej popkultury. Stworzymy multimedialną przestrzeń, która pozwoli nie tylko oglądać tę wystawę, ale także cieszyć się nią.

Muzeum będzie rozłożone na powierzchni 3500 stóp kwadratowych i będzie zawierać kreatywne i interaktywne wystawy, które obejmują komputery Apple, laptopy, akcesoria, telefony komórkowe, oprogramowanie, urządzenia, plakaty, gadżety z pamiątkami i wiele innych. Jedną z atrakcji jest funkcjonalna kopia Apple I, podpisana przez współzałożyciela Apple Steve’a Wozniaka, która służy jako punkt wyjścia do podróży zwiedzających po muzeum.

Do tej pory mniejsza wersja muzeum działała na Piazza, ale rozmiar kolekcji spowodował potrzebę większej przestrzeni, która mogłaby poprowadzić zwiedzających przez oś czasu, prezentując wszystkie produkty i rozwój Apple chronologicznie.

Czujniki w całym muzeum będą sugerować interesujące obiekty, gdy sieć krąży wokół publiczności i zapewnia specjalnie stworzoną przestrzeń audiowizualną zbudowaną wokół konkretnych kolekcji Apple. Wizualizacje, oświetlenie, animacje, dźwięk, mapowanie i infografiki zapewniają możliwości komunikacji, konteksty społeczne i kulturowe oraz informacje techniczne o wystawach.

Nacisk zostanie położony na urządzenia krótkoterminowe, takie jak prototypy i niepowodzenia biznesowe, które nie trafiają do masowej produkcji. Większość z tych wystaw działa lub jest odnawiana, a zwiedzający mogą dotknąć, przetestować i podziwiać wiele z nich z pomocą kuratora.

READ  Izrael odwołał swojego ambasadora, aby zaprotestował przeciwko podpisaniu przez Polskę ustawy anty-odkupieńczej

Muzeum Jabłka będzie się mieścić na terenie zrewitalizowanej fabryki Norbina w Warszawie i ma zostać otwarte jesienią tego roku.