18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Cannes odbyła się premiera filmu Francisa Forda Coppoli Megalopolis

W Cannes odbyła się premiera filmu Francisa Forda Coppoli Megalopolis

Wyczekiwany, samofinansujący się film Francisa Forda Coppoli Główne miasta Zadebiutował w Cannes. Film zostanie pokazany w konkursie konkursowym festiwalu 17 maja podczas 77. corocznej premiery festiwalowej.

Projekt opowiada o odbudowie miasta po jego przypadkowym zniszczeniu, gdzie zderzają się ze sobą dwie konkurencyjne wizje – jedna autorstwa idealistycznego architekta (Adam Driver), a druga pragmatycznego burmistrza miasta (Giancarlo Esposito). Shia LaBeouf, Laurence Fishburne i Aubrey Plaza uzupełniają obsadę.

Projekt, który Coppola zaczął pisać w 1983 roku, kosztował 120 milionów dolarów i został częściowo sfinansowany ze sprzedaży znacznej części jego winiarskiego imperium. Niedawno film został pokazany potencjalnym nabywcom w Universal CityWalk, w którym uczestniczyli Donna Langley z Universalu, Ted Sarandos z Netfliksa i Tom Rothman z Sony. Film wciąż poszukuje dystrybucji, ale reżyser wyraził chęć wypuszczenia go w kinach IMAX.

Wielu uczestników Główne miasta W badaniu opisano ich doświadczenia reporter z Hollywood, Jeden z szefów studia powiedział: „To nie jest zbyt dobre i bardzo smutno było to oglądać. Każdy, kto postawi za to koszty sprzedaży i przejęć, straci pieniądze”. Inny zaoferował: „Bardzo mi się to podobało”.

Coppola przyniósł kolejną ze swoich napiętych cech, Apokalipsa teraz, na festiwal. Stał się pierwszym przystankiem na długiej drodze do uznania.

Główne miasta Dołącza do zapowiedzianych już tytułów, takich jak Kevin Costner Horyzontkolejny samofinansujący się epos i saga George'a Millera Mad Max Tytuł Furiosa. Pozostały skład programu w Cannes zostanie ogłoszony 11 kwietnia.

READ  Wydano nowy zwiastun „Harry i Meghan”: wszystko, co musisz wiedzieć o serialach dokumentalnych Netflix Sussexes