6 maja, 2024

Vikings pokonali 49ers w Monday Night Football, a Kirk Cousins ​​pokonał Brocka Purdy’ego

Nikt nic nie wie o NFL w 2023 roku.

Dwa tygodnie temu San Francisco 49ers byli najlepszą drużyną w piłce nożnej. To nawet nie było pytanie. Nie było żadnych sygnałów ostrzegawczych ani powodów, by sądzić, że to najbardziej kompletna i dominująca drużyna w NFL.

Jednak podobnie jak w przypadku reszty ligi w tym sezonie wszystko zmieniło się bez prawdziwego powodu. 49ers przegrali jako faworyci w 6. tygodniu z Cleveland Browns, którzy na rozgrywającym mieli rezerwowego PJ Walkera, a następnie w 7. tygodniu ponownie przegrali jako główni faworyci. Tym razem to Minnesota Vikings zwyciężyli 2:4 i pokonali 49ers.

Ta osadzona treść nie jest dostępna w Twoim regionie.

Kirk Cousins, którego słabe wyniki w poniedziałkowe wieczory były wyśmiewane od lat, rozegrał znakomity mecz i poprowadził w Minneapolis do ogromnego zwycięstwa 22-17. W czwartej kwarcie Brock Purdy miał dwie szanse na wygranie meczu, ale żadnej z nich nie wykorzystał, pokonując dwa przechwyty, w tym jeden na 25 sekund przed końcem. Zwycięstwo zapewniło Wikingom bilans 3-4 w sezonie.

49ers to nadal jedna z najlepszych drużyn w NFL, ale dziwaczne kolejne porażki oznaczają, że są bezbronni, tak jak wszyscy inni.

Rozgrywający Minnesota Vikings, Kirk Cousins, wygrywa z San Francisco 49ers w poniedziałek 23 października 2023 r. w Minneapolis. (AP Photo/Bruce Kluckhohn) (Agencja prasowa)

Kirk Cousins ​​​​błyszczy w poniedziałkowy wieczór

Co więcej, poniedziałkowe zdenerwowanie Wikingów było jeszcze bardziej przypadkowe. Na czele stanął Cousins, którego drużyny w kolejne poniedziałkowe wieczory miały bilans 2-10. Nagle Cousins, grający bez kontuzjowanego gwiazdora Justina Jeffersona, przełamał przyzwoitą obronę 49ers.

Cousins ​​​​byli przedmiotem spekulacji handlowych, ale Wikingowie są dalecy od śmierci z wynikiem 3-4 w złym NFC. W poniedziałkowy wieczór był w swojej najlepszej formie, rzucając na odległość 378 jardów i dwa przyłożenia przeciwko znakomitej obronie, a zrobił to bez rzucania dla niego przez jednego z najlepszych biegaczy NFL.

READ  Delfiny przeciwstawiają się grawitacji, przygotowując się do starcia z Wronami

Wikingowie grali dobrze w pierwszej połowie, a następnie spisali się znakomicie w ostatnich sekundach przed przerwą. Cousins ​​podał podanie, które prawie zostało przechwycone, ale debiutant Jordan Addison odbił je, podkręcił i zdobył przyłożenie z 60 metrów. Następnie Wikingowie prowadzili 16:7.

To była okropna decyzja koordynatora obrony 49ers, Steve’a Wilksa. Nie miało to sensu, skoro na 16 sekund przed końcem Vikings mieli 40 sekund i zagrali z osłony 0, atakując na całego, biorąc pod uwagę, że jedyną rzeczą, która mogła zaszkodzić 49ers, było głębokie podanie. Według statystyk Next GenerationBył to pierwszy siedmioosobowy atak w ostatnich 30 sekundach połowy na terytorium przeciwnika od 11. tygodnia 2020 r.

W lidze NFL zazwyczaj o zwycięstwie decydują niewielkie marginesy, a drużyna 49ers zrezygnowała z przyłożenia.

Skrzydłowy Minnesota Vikings, Jordan Addison (3), zdobywa bramkę po biegu z 60 jardów pod koniec pierwszej połowy przeciwko 49ers.  (AP Photo/Abby Barr)

Skrzydłowy Minnesota Vikings, Jordan Addison (3), zdobywa bramkę po biegu z 60 jardów pod koniec pierwszej połowy przeciwko 49ers. (AP Photo/Abby Barr) (Agencja prasowa)

Brooke Purdy rzuca 2 typy

49ers mieli przewagę punktową przez większą część wieczoru, ale w drugiej połowie nadal byli w grze. Vikings zadowolili się golem z gry po dwóch nieudanych próbach „Tush Push” z linii 1 jarda i nieudanym pchnięciu Cousinsa w polu punktowym. Następnie McCaffrey strzelił swojego drugiego gola w meczu i 49ers prowadzili 19-14.

Następnie 49ers i Vikings wymienili bramki z gry, a Vikings utrzymali prowadzenie 22-17 aż do czwartej kwarty. 49ers mieli kilka szans na zwycięstwo. Ale na 5:30 przed końcem Purdy pokonał Juwana Jenningsa i ochroniarza Vikings Camryn Bynum. Tego rodzaju błąd będzie podsycać krytykę Purdy’ego.

San Francisco miało jeszcze jeden strzał, gdy kopacz Vikings, Greg Joseph, nie trafił do kosza z gry z 50 jardów na 1:11 przed końcem. To byłoby odkupienie Purdy’ego. 49ers w ostatniej minucie wkroczyli na terytorium Wikingów. Jednak Purdy w rozpaczliwej sytuacji ponownie przechwycił Bynuma i mecz się zakończył.

READ  Harmonogram USWNT World Cup jest ustalony

Dwa tygodnie temu 49ers byli na szczycie świata NFL. Vikings mieli bilans 1-4, właśnie stracili Jeffersona z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego i prawdopodobnie byli bliżej sprzedania wszystkich zawodników, niż myśleli o play-offach. W tym sezonie dwa tygodnie w NFL wydają się wiecznością. Bardziej niż kiedykolwiek nic nie jest trwałe.