Poprawka: Ta historia została po raz pierwszy błędnie przedstawiona, gdy firma General Dynamics spodziewała się zakończenia umowy. To zostało naprawione.
WASZYNGTON – Najlepsi republikanie w poniedziałek próbowali przyspieszyć propozycję Waszyngtonu. Sprzedaż 250 czołgów M1A2 Abrams SEPv3 sojusznikowi NATO Polska, W świetle narastającego kryzysu z Rosją trwa od zeszłego lata.
Ranking członków Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, Rep. Mike Rogers, R-Ala. i Komitet Wywiadu Izby Rep. Mike Turner, R-Ohio, Rep. Lisa McClain, R-Mich. W związku z tym argumentują, że sprzedaż powinna zostać przyspieszona, „zwłaszcza, że Rosja buduje siły wokół Ukrainy, wysyłając ważny sygnał zarówno do NATO, jak i Kremla”.
„Ponadto pomoc w wyposażeniu Polski w czołg M1A2 umożliwi przeniesienie sprzętu z czasów sowieckich do polskiej struktury wojskowej, poprawiając w ten sposób kompatybilność z siłami USA i NATO, jednocześnie wzmacniając bazę przemysłową USA”.
Polscy urzędnicy twierdzą, że pierwszej dystrybucji czołgów spodziewają się w 2022 roku, natomiast producent Abramsa Ogólna dynamika, Reston, W., powiedział, że realizacja kontraktu może potrwać do dwóch lat. Po spotkaniu z Austinem w październiku austriacki polski minister obrony Marius Błaszczyk powiedział, że Austin uważa, że „doskonale uzasadnione jest wyposażenie polskiej armii w czołgi Abrams, ponieważ stworzyłoby to przepaść między siłami amerykańskimi i polskimi”.
„Wszystko wskazuje na to, że pierwsze czołgi Abrams trafią do polskiej armii w przyszłym roku” – mówił wówczas Błaszczak.
Agencja Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa nie poinformowała jeszcze Kongresu, że wyraziła zgodę na sprzedaż.
Polska, która jest obecnie wyposażona w czołgi Leopard 2A4 i Leopard 2A5, dąży do zastąpienia zaprojektowanych przez ZSRR czołgów T-72 i PT-91 nowoczesnymi rosyjskimi czołgami T-14 Armata.
Amerykańskie F-16 lecą do Polski, by wzmocnić patrol powietrzny NATO
Moskwa planuje inwazję na Ukrainę, a list pojawia się w obliczu rosnących napięć między Rosją a Zachodem w związku z obawami, że NATO może nakreślić możliwe rozmieszczenie wojsk i marynarki wojennej.
Rosja zgromadziła 100 000 żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą, NATO obiecało, że nie pozwoli Ukrainie, a inne środki, takie jak zatrzymanie oddziałów koalicji w byłym bloku sowieckim, zostaną ograniczone. Niektóre z nich, jak obietnica NATO całkowitego zakazu Ukrainy, to inicjatywy NATO – tworzące nie do przezwyciężenia impas, który zakończy się tylko wojną wielu lęków.
Prezydent Joe Biden powiedział w zeszłym tygodniu, że Stany Zjednoczone zwiększą swoją obecność we wschodnich państwach NATO, takich jak Polska i Rumunia, w świetle zobowiązań NATO w zakresie wzajemnej obrony, jeśli Rosja wyśle więcej wojsk na Ukrainę.
Stacey Pettijon, dyrektor programu obronnego w nowym amerykańskim centrum obronnym, powiedziała, że nie można przyspieszyć sprzedaży czołgów przy jednoczesnym zapobieganiu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale dostarczanie czołgów do Polski w celu wzmocnienia bezpieczeństwa NATO miałoby strategiczny sens. W północnej.
W konflikcie nie jest możliwe wysłanie przez Polskę ciężkich wojsk na Ukrainę czy Białoruś, ale poprawa zdolności samoobrony Polski stępi potencjalny szlak rosyjskiej ofensywy. Dzięki temu manewrowi siły chronione miałyby większe szanse na przeciwstawienie się rosyjskiej artylerii.
„Jeśli chcą bronić swojego kraju i iść naprzód przez kraje bałtyckie, będą mogli manewrować i mieć większą siłę do interweniowania wśród samych narodów rosyjskich” – powiedział. [the Russian forces] Zawiedźcie go, a następnie pozwólcie NATO przynieść swoje siły powietrzne, a zacznie je celować ”- powiedział Bettijan.
Jen Jutson przyczyniła się do powstania tego raportu.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35