22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ustawa majątkowa związana z Holokaustem skłania Izrael do wezwania polskiego ambasadora

Ustawa majątkowa związana z Holokaustem skłania Izrael do wezwania polskiego ambasadora

Izrael wezwał polskiego ambasadora w niedzielę, by podzielił frustrację z powodu proponowanego posunięcia krytyków, którzy twierdzą, że polskim Żydom trudno będzie odzyskać mienie odebrane im podczas Holokaustu. Raporty Reutera.

Izba Gmin pod polskim parlamentem uchwaliła w czwartek projekt ustawy, która ograniczy roszczenia majątkowe podejmowane przez nazistów, podał Reuters.

W oświadczeniu wydanym w zeszłym tygodniu Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid mówi, że proponowana ustawa uniemożliwi otrzymywanie ocalałych z Holokaustu i ich potomków Przywrócenie skradzionego im mienia.

„Zachowanie pamięci o Holokauście i troska o prawa ocalałych z Holokaustu to kluczowe elementy doświadczenia Izraela i jego skończonej tożsamości, w tym odzyskanie mienia żydowskiego z okresu Holokaustu” – powiedział Lapid w swoim oświadczeniu.

Lobid Zabrał się też na Twittera Tam odpowiedział na uwagi polskiego premiera Mattus Moravsky powiedział, że Polska nie zapłaci za zbrodnie popełnione przez nazistowskie Niemcy.

„Nie interesują nas polskie pieniądze, a konkretnie antysemici. W pamięci ofiar Holokaustu walczymy o dumę naszego narodu. Żaden parlament nie może stanowić prawa z myślą o odrzuceniu Holokaustu” – napisał Lapid.

Polscy Żydzi byli jednym z celów hitlerowskich Niemiec podczas Holokaustu i II wojny światowej. Reuters podaje, że w tym okresie zginęło trzy miliony polskich Żydów.

Kraj został wezwany przez polskiego wiceministra spraw zagranicznych Powella Japlonsky’ego do odpowiedzi na zarzuty Izraela.

READ  Rosnący niepokój w związku z pomocą dla Ukrainy wisi w związku z wyborami w Polsce