28 marca, 2024

USA vs Polska w pierwszym półfinale United Cup;  Grecja gra z Włochami

USA vs Polska w pierwszym półfinale United Cup; Grecja gra z Włochami

Trzech zwycięzców „City Final” spotka się w ostatniej czwórce w Sydney, gdzie wicemistrz Włoch zastąpi krótkotrwały puchar ATP w turnieju o wartości 15 milionów dolarów.

Polscy zawodnicy i sztab tańczą po wygranym meczu debla wagi ciężkiej z Włochami. (AFP)

Francis Tiafoe pokonał Brytyjczyka Dana Evansa 3:6, 7:5, 6:3 i dał Stanom Zjednoczonym awans do półfinału inauguracyjnego mieszanego turnieju drużynowego United Cup. Polska i Grecja również awansowały.

Trzy narody, które wygrały „finały miejskie”, aby awansować, dołączyły do ​​​​ostatnich czterech, z Włochami najlepszymi w historii wicemistrzami w wydarzeniu o wartości 15 milionów dolarów, które zastępuje krótkotrwały Puchar ATP na otwarcie sezonu 2023.

Stany Zjednoczone grają w finale z Polską, a Grecja z Włochami.

Tiafoe dała Amerykanom niepodważalne prowadzenie 3: 1 dzięki swojej trzeciej wygranej z rzędu w sezonie po tym, jak Jessica Pegula pokonała Harriet Dort 6:2, 6:0 w 57 minut.

Madison Keys umieściła Stany Zjednoczone na pierwszym miejscu po pokonaniu Katie Swan 2:6, 6:3, 6:4.

Będący w formie Cameron Norrie wyrównał Wielką Brytanię na 1:1, wygrywając 6:4, 5:7, 6:4 z numerem dziewiątym na świecie, Taylorem Fritzem, który następnie w połączeniu z Pegulą pokonał Darta i Evansa.

„To wielka sprawa” – powiedział Tiafoe. „Chcemy zajść głęboko… wygrać ten turniej i to był jeden z kroków w tym kierunku. Dzisiaj było wielkie”.

Ekscytujące zakończenie

Para mieszana wagi ciężkiej, Ika Sviatek i Hubert Hurcox, wygrała 3:2, wygrywając 6:1, 6:2 z Włochami Lorenzo Musetti i Camillą Rosatello.

Po tym, jak Musetti i Matteo Perettini pokonali Hurcoxa i Daniela Michalskiego, Switek i Magda Linet wygrali swoje pojedynki, dając Polakom remis do dwóch, rozpoczynając emocjonujący finał pod dachem na zalanej deszczem Pat Rafter Arena w Brisbane.

„Niesamowite”, powiedział trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema Świątek. „Jeszcze lepiej jest wygrać jako zespół niż indywidualnie. Naprawdę cieszę się, że zrobiliśmy to razem, a wysiłek zespołowy się opłacił”.

Borna zdobył 6:0, 6:7(4), 7:5 dla Greka Stephanosa Tsitsipasa, który przerwał przerwę na żądanie, odrzucając „złamaną” piłkę, kończąc serię trzech porażek z Chorwatem.

Jednak Grecja zremisowała 2:2, a Tsitsipas i Maria Zachary pokonali Petrę Martic i Bornę Kojo 7:6(6) 6:4, wywołując radość wśród fanów w Perth.

Półfinały rozpoczną się w piątek w Sydney, a finał dwa dni później.

Źródło: TRTWorld i agencje

READ  Ukraina pozywa Polskę, Węgry i Słowację w związku z sankcjami rolnymi - Politico