3 maja, 2024

USA 4:0 Oman (12 września 2023) Analiza meczu

Stany Zjednoczone ożyły w drugiej połowie i we wtorek wieczorem zapewniły sobie zwycięstwo 4:0 nad Omanem w towarzyskim meczu w St. Paul w stanie Minnesota.

Gregg Berhalter wrócił na ławkę rezerwowych po raz drugi od czasu powrotu jako trener Stanów Zjednoczonych i początkowo obserwował występ swojej drużyny – podobnie jak podczas sobotniego zwycięstwa 3:0 nad Uzbekistanem – po czym wycofał się w końcówce meczu.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Trudno było o klarowne okazje, ale trafienie Valorina Baloguna w pierwszej połowie i rzut wolny Brendena Aaronsona w drugiej połowie pomogły zapewnić sobie drugie zwycięstwo po dwóch meczach, a Berhalter wraca na stanowisko lidera USMNT.

Ricardo Pepe wszedł z ławki i strzelił gola w 79. minucie, a amerykańska presja zmusiła Khaleda Al-Breiki do strzelenia gola samobójczego, który dał gospodarzom czteropunktowe prowadzenie.

Amerykanie rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie w październikowym okresie międzynarodowym – tym razem z czołowymi drużynami – 14 października zmierzą się z Niemcami, a trzy dni później z Ghaną.

Tim Weah rozpoczął ruch w stronę bramki Baloguna od dośrodkowania, które odbiło się od podłoża. Weston McKennie przyjął piłkę, odwrócił się i pokonał Abdullaha Fawaza, po czym posłał do Weaha z drugiej strony pola karnego. Weah podał piłkę do Serginio Dest, który oddał strzał, który zablokował bramkarz Ibrahim Al-Mukhaini. Balogun strzelił piłkę lewą nogą spoza pola karnego 6 jardów i strzelił swojego drugiego gola w międzynarodowym meczu.

Folarin Balogun świętuje po zdobyciu gola dla Stanów Zjednoczonych w meczu z Omanem.

Aaronson, który na początku drugiej połowy zastąpił Christiana Pulisica, wywalczył rzut wolny po interwencji Ahmeda Al-Khamisiego. Aaronson kopnął w ścianę i minął Al-Mukhiniego z 27 metrów. To ósmy gol Aaronsona w 34 meczach międzynarodowych.

Pepe strzelił swojego dziewiątego gola w reprezentacji i szóstego w sześciu meczach w tym roku, strzelając bezpośrednio z pola karnego po dośrodkowaniu DeJuana Jonesa.

READ  Saints przysporzyli Billowi Belichickowi największą porażkę u siebie po porażce 34-0

W 71. minucie na boisko wszedł Benjamin Cremaci, 18-letni pomocnik Interu Miami, a za nim 20-letni obrońca Wolfsburga Kevin Paredes. Pod wodzą Berhaltera zanotowano 59 debiutów.

Temperatura w momencie meczu wynosiła około 58 stopni, w porównaniu z 5 stopniami w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Hondurasowi, który odbył się w lutym 2022 r. w St. Paul.

Stany Zjednoczone dokonały czterech zmian w składzie na sobotni mecz z Uzbekistanem. Ethan Horvath zaczynał od bramki w miejsce kolegi z drużyny Nottingham Forest Matta Turnera, Christopher Lund na lewym obrońcy Anthony’ego Robinsona, Myles Robinson na środkowym obrońcy Tima Reama i Malik Tillman w pomocy Luca de la Torre.

Horvath rozegrał swój pierwszy mecz międzynarodowy od czerwca 2022 roku.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.