5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Urzędnicy twierdzą, że izraelskie wojsko jest bliskie „pełnej kontroli operacyjnej” nad północną Gazą podczas wojny z Hamasem

Urzędnicy twierdzą, że izraelskie wojsko jest bliskie „pełnej kontroli operacyjnej” nad północną Gazą podczas wojny z Hamasem

Ognisty artykuł w rewolucyjnej gazecie Najwyższego Przywódcy Islamskiej Republiki Iranu na początku tego miesiąca groził Stanom Zjednoczonym i ich aktywom, a także ich sojusznikom na Bliskim Wschodzie.

Według artykułu z 11 grudnia zatytułowanego „Maksymalne ciśnienie przy równowadze terroru i strachu” gazeta Kayhan napisała: „Dzisiaj, zgodnie z zaleceniami imama [Khomeini’s] Według tej szkoły myślenia jedynym sposobem przeciwstawienia się agresywnej polityce Ameryki oraz odstraszenia i izolacji reżimu syjonistycznego jest wywarcie maksymalnego nacisku poprzez „równowagę terroru i strachu”.

Republika Islamska zwykle nie nazywa państwa żydowskiego Izraelem, lecz raczej używa określenia „reżim syjonistyczny” w obraźliwym znaczeniu w odniesieniu do jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie.

Ajatollah Ruhollah Mousavi Chomeini był pierwszym najwyższym przywódcą Republiki Islamskiej po rewolucji irańskiej w 1979 r. Ali Chamenei, obecny najwyższy przywódca reżimu teokratycznego w Iranie, wykorzystuje gazetę Kayhan do wyrażania swoich poglądów i myśli. Instytut Badań nad Mediami Bliskiego Wschodu (MEMRI) z siedzibą w Waszyngtonie jako pierwszy zlokalizował artykuł z gazety Kayhan i przetłumaczył go z perskiego na angielski.

Irańscy pełnomocnicy nasilili swoje ataki na siły amerykańskie, odkąd Hamas, strategiczny partner Teheranu, najechał Izrael i zabił 1200 osób, w tym ponad 30 Amerykanów w południowym Izraelu.

Gazeta Kayhan przechwalała się w swoim artykule, że Chomeini opracował strategię „terroru i strachu” w celu walki z Zachodem, i nawoływała do ataków na amerykańskie statki w Zatoce Perskiej. Według gazety Kayhan Iran „ustanowił obecnie silne, skuteczne i wykonalne środki odstraszania w Zatoce Perskiej i na wodach międzynarodowych oraz narzucił swoją wolę Amerykanom”.

Rzecznik Departamentu Stanu USA powiedział Fox News Digital: „Nawoływania do terroru i strachu są nikczemne i niebezpieczne. Stany Zjednoczone nie dążą do konfliktu z Iranem, ale jak pokazała administracja Bidena, Stany Zjednoczone zrobią wszystko, co konieczne, aby się bronić .” Jego obywatele i interesy są chronieni przed zagrożeniami płynącymi z Iranu”.

READ  Kamala Harris udaje się do Rumunii, aby uspokoić sojuszników USA na temat Rosji

Rzecznik dodał: „W publicznych i prywatnych wiadomościach kierowanych do Iranu jasno daliśmy do zrozumienia, że ​​nie powinien on eskalować ani rozszerzać konfliktu ani wykorzystywać obecnej sytuacji. Nasza wzmocniona obecność w regionie, w tym przybycie dwóch grup lotniskowców – jest to jasny sygnał dla każdego podmiotu w regionie – niezależnie od tego, czy jest to państwo narodowe, czy nie – że to nie jest czas na wykorzystywanie konfliktu między Izraelem a Hamasem do rozszerzania tego konfliktu.