16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Upał w Teksasie: Upał powoduje, że 6 elektrowni przestaje działać

Upał w Teksasie: Upał powoduje, że 6 elektrowni przestaje działać

Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) złożyła to odwołanie w oświadczenie W piątek powiedział, że wysokie temperatury zwiększyły popyt i spowodowały, że sześć elektrowni przestało działać. Spowodowało to utratę około 2900 megawatów energii elektrycznej.

„Prosimy Teksańczyków, aby oszczędzali energię, kiedy tylko mogą, ustawiając termostaty na 78 stopni lub więcej i unikali używania dużych urządzeń (takich jak zmywarki, pralki i suszarki) w godzinach szczytu między 15:00 a 20:00 w weekendy” – powiedział prezydent. Tymczasowy dyrektor wykonawczy Brad Jones w oświadczeniu.

Wezwanie pojawia się, ponieważ oczekuje się, że rekordowe temperatury w większości południowych Stanów Zjednoczonych w ten weekend zaostrzą pogarszającą się suszę.

Oczekuje się, że temperatury, od Phoenix do Amarillo w Teksasie, osiągną trzycyfrowe wartości, a niektóre części Teksasu mają szansę pobić codzienne rekordy w ciągu następnych siedmiu dni.

ERCOT przeszła badanie w zeszłym roku później Rekordowe niskie temperatury w lutym Spowodował największe zapotrzebowanie na energię elektryczną w stanie i Zginęło ponad 200 osób Podczas kryzysu energetycznego najczęstszą przyczyną śmierci była hipotermia.
W marcu 2021 r. Prezes i Dyrektor Generalny ERCOT, Bill Magnus, został zwolniony Po rozległej przerwie w dostawie prądu podczas serii zimowych burz, która pozostawiła wielu mieszkańców w ciemności na wiele dni.

Teraz ciepło testuje sieć energetyczną w Teksasie.

W środę ERCOT zwrócił się do elektrowni o odroczenie przerw i powrót z już trwających „aby obsłużyć Teksas w ten weekend”.

Matka Natura przygotowuje historyczną falę upałów na weekend z okazji Dnia Matki

Według meteorologów CNN temperatury w soboty w latach 90. w Teksasie były o -10 do 15 stopni powyżej średniej. Oczekuje się, że temperatury wzrosną od połowy lat 90. do 100 stopni Celsjusza w niedzielę, a większość środkowego i zachodniego Teksasu osiągnie 100 do 105 stopni – około 10 do 15 stopni powyżej średniej.

Według oświadczenia organizacji, ERCOT odpowiada za około 90% obciążenia elektrycznego stanu.

W oświadczeniu stwierdzono, że upalna pogoda poza sezonem napędza rekordowy popyt w całym stanie.

READ  Tencent poszukuje krótkich reklam wideo, aby zwiększyć przychody w obliczu spadku liczby gier