24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UConn ma wszystkie odpowiedzi w meczu przeciwko San Diego State po porażce Sweet 16

UConn ma wszystkie odpowiedzi w meczu przeciwko San Diego State po porażce Sweet 16

BOSTON — Mecz ledwie się rozpoczął, gdy Jaedon LeDee wyskoczył z ładnego małego skoczka i dał San Diego State prowadzenie 2:0 nad Connecticut, gdy w czwartkowy wieczór wszyscy zajmowali swoje miejsca w TD Garden. Ale to, co wydarzyło się później, było jedną z tych rozegranych wcześniej zagrań, które, patrząc wstecz, powiedziały nam dokładnie, dokąd zmierza gra Sweet 16.

Poszedł wielki człowiek z Connecticut, Donovan Clingan, z rykiem i kierując się do kosza, omijając Azteków, przez Azteków, dopóki nie umieścił piłki w siatce i zremisował mecz. Tylko jeden kosz, to wszystko. Od rozpoczęcia meczu minęło zaledwie 46 sekund. Jednak powiedział dużo.

Widzicie, to nie gole Clingana doprowadziły Connecticut do łatwego zwycięstwa 82-52 nad San Diego State w półfinale East Regional, wysyłając obrońców tytułu mistrzowskiego do sobotniego starcia Elite Eight przeciwko Illinois lub Iowa State. Jego pierwszy kosz przypomniał, że chociaż ten zespół ma ogromny talent – ​​więcej o tym za chwilę – jest to także zespół o ogromnym talencie. Tylko w pierwszej połowie, gdy Aztekowie byli coraz bliżej zwycięstwa dzięki 15 punktom LeDee, UConn zebrał 12 ofensywnych zbiórek, a tylko pięć ze strony San Diego State. Pod koniec wieczoru ta ogromna przewaga w zbiórkach ofensywnych wzrosła do 21-12, co dało Huskies 12 punktów drugiej szansy.

Przesłanie tutaj, wraz z całym talentem UConn – i tak, po raz kolejny Dojdziemy do tego za chwilę – polega na tym, że nie można pokonać Husky, jeśli nie można im odebrać piłki.

Huskie porzucili odwieczną praktykę polegającą na wygrywaniu meczów. Ostatnio poszli na łatwiznę, wygrywając mecze różnicą 39 (nad Stetsonem), 17 (na północnym zachodzie) i stanem San Diego (30).

Co tu się dzieje, pytasz? Łatwe: „Nie jesteśmy źli w wygrywaniu zaciętych meczów” – wyjaśnił trener UConn, Dan Hurley. „Więc musisz wybrać alternatywę”.

READ  Kyle Shanahan mówi, że Philip Rivers był planem awaryjnym 49ers QB na Super Bowl

Ach, oto jesteśmy. Husky są dobre i chcą, żebyś wiedział, że są dobre. Nie, husky są Świetnie I chcą, żebyś wiedział, że są niesamowici. Jest to praktycznie wytłoczone na ich czołach. Nie jako przechwałka, chociaż tak właśnie jest z definicji, ale jako ćwiczenie polegające na uważnym przedstawianiu faktów i liczb w celu wyciągnięcia wniosków.

Biorąc pod uwagę przebieg meczu, Hurley zauważył, że Clingan „sprawił, że wszystko wyszło” i że czterech zawodników zdobyło dwucyfrowe punkty: Hassan Diarra (10), Stephon Castle (16), Tristen Newton (17) i Cam Spencer, zdobywca trzech punktów (18). . Zauważył, że Alex Karaban, który dorastał w okolicach Bostonu, wszedł do Garden i zdobył wszystkie osiem punktów w pierwszych pięciu minutach meczu.

„Zasadniczo równowaga polega na tym, aby czterech zawodników miało liczbę dwucyfrową, a dwóch kolejnych – ósemkowych” – zaczął mówić Hurley, po czym zrobił pauzę na chwilę, po czym dodał: „Mamy wiele odpowiedzi”.

Bingo. Och, z pewnością husky mają chemię, pracę zespołową, energię, wytrwałość, zaangażowanie, braterską miłość… lista jest długa… ale Hurley może wrzucić to wszystko do jednej miski i zamienić w to: Odpowiedzi. Mają odpowiedzi. Znają odpowiedzi, ponieważ od góry do dołu to najlepszy program koszykówki w college'u w Ameryce. Z komentarza Hurleya sprzed kilku dni na temat „kuloodporności jego zespołu” po najnowszy komentarz na temat tego, że jego zespół ma „odpowiedzi”, jasno wynika, że ​​wszystko to było zgodne z założeniami.

pogłębiać

Głębiej

Czy Dan Hurley i jego zespół „Kuloodporny” są zbyt pewni siebie? „Oto czym jesteśmy”

Cóż, nawet droga UConn do Final Four – mecze otwierające rundę w Barclays Center w związku z wizytą w TD Garden – jest czymś, o czym Hurley chce, żebyście wiedzieli. stało sięnie został dostarczony z wypełnionego dymem pokoju przez gościnność ludzi z NCAA, którzy uznali, że byłoby fajnie, gdyby fani Huskies mogli odbywać ciekawe wycieczki do Brooklynu i Bostonu.

READ  Derek Carr i Davante Adams od pięciu lat próbują zmienić Adamsa w Raiders

Hurley poruszył tę kwestię podczas środowej sesji medialnej. Zrobił to ponownie w czwartek wieczorem po wycieczce nad stanem San Diego. „Aby tego dokonać, musieliśmy wygrać wiele meczów” – powiedział Hurley, jakby toczyła się narodowa debata na temat wygranej drużyny Husky w Brooklynie i Bostonie.

Osobą, która szczególnie lubi Boston, jest Karapan, który dorastał w pobliskim Southboro, około 50 mil na zachód od Bostonu. Dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​nie ma w tym ani odrobiny stresu – ani związanego z próbą zdobycia drugiego z rzędu mistrzostwa kraju, ani grą w funkcjonalnym budynku na jego podwórku.

„Nie, to nigdy nie jest stresujące” – powiedział.

Skąd to pochodzi?

„To tak naprawdę szkolenie” – powiedział Karapan. Następnie zwrócił uwagę, że drużyna Huskies była na „największej scenie w zeszłym roku” i że tegoroczna drużyna „ma weteranów, którzy nadal przewodzą”, ale jego odruchową reakcją było zwrócenie uwagi na Hurleya.

Jeśli jest to arogancja, to jest to arogancja bez złośliwości. W rzeczywistości Hurley rozpoczął czwartkową sesję medialną po meczu od złożenia płatków róż pod adresem trenera stanu San Diego Briana Dutchera i jego programu. „Znamy kulturę stanu San Diego i to, jak żyli razem” – powiedział Karaban.

Można powiedzieć, że popisywanie się wymaga tańca na logo drużyny przeciwnej. To nie jest to, co się tutaj dzieje. Twój Husky chce tylko, żebyś zrozumiał, o co mu chodzi. Pokazują to i tak, oczywiście, mówią to.

(Zdjęcie Donovana Clingana blokującego strzał wykonane przez Lamonta Butlera ze stanu San Diego: Michael Reeves/Getty Images)