24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gracz Kings, Kevin Huerter, przejdzie operację barku poza sezonem

Gracz Kings, Kevin Huerter, przejdzie operację barku poza sezonem

Obrońca Sacramento Kings, Kevin Huerter, pod koniec sezonu przejdzie operację lewego barku, mającą na celu naprawę rozdartego obrąbka, powiedział w piątek ESPN Mark Bartelstein z Priority Sports.

Oczekuje się, że Huerter w pełni wyzdrowieje na początku sezonu 2024–25, Bartelstein powiedział ESPN.

Utrata Huertera to ogromny cios dla drużyny Kings, która drugi sezon z rzędu stara się uniknąć udziału w turnieju play-in i powrócić do play-offów Konferencji Zachodniej. Sacramento (42-30) zajmuje obecnie ósme miejsce na Zachodzie, jeden mecz za szóstym Dallas Mavericks rozpoczynającym piątkowy mecz.

25-letni Huerter opuścił pięć meczów z rzędu ze względu na zwichnięcie barku i rozdarcie obrąbka, a przerwę wykorzysta teraz na rehabilitację.

W tym sezonie rozegrał dla drużyny Kings 59 meczów, w których notował średnio 10,2 punktu, 3,5 zbiórki i 2,6 asysty. Według ESPN Stats & Information, bilans meczów Kings to 11-4, gdy Huerter zdobywa więcej niż 15 punktów.

Huerter odegrał dużą rolę w zakończeniu zeszłorocznej suszy w play-offach Kings, osiągając średnie w karierze pod względem punktów (15,2), odsetka celnych rzutów z gry (48,5) i procent celnych rzutów za trzy punkty (40,2).

Huerter dołączył do Kings w ramach wymiany z Atlanta Hawks w 2022 roku.

READ  Geo handel orchillami z aniołami z bliźniaków