18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UBS widzi, że ceny złota spadną do 1600 USD do końca 2022 r.

UBS widzi, że ceny złota spadną do 1600 USD do końca 2022 r.

Jonny Tevis z banku inwestycyjnego UBS spodziewa się, że ostatnie wzrosty cen złota będą „krótkoterminowe”, ponieważ ryzyko geopolityczne zniknie.

Ceny złota odbiły w ostatnich tygodniach, gdy inwestorzy szukali bezpiecznych przystani, ponieważ obawy przed rosyjską inwazją na Ukrainę wstrząsnęły światowymi rynkami. W poniedziałek prezydent Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin Dowodzenie wojskami w dwóch odrębnych regionach we wschodniej Ukrainie Po tym, jak ogłosił, że uzna ich niezależność.

Złoto spot ostatnio przekroczyło poziom 1900 USD, osiągając ostatnio 1908,46 USD za uncję we wtorek rano w azjatyckich godzinach handlu. To znacznie powyżej poziomu około 1800 USD na początku lutego.

Patrząc w przyszłość, Teeves powiedział, że oczekuje się, że rynek złota powróci do skupienia się na czynnikach makroekonomicznych, takich jak ceny realne w USA. Rezerwa Federalna polityki oraz perspektywy rozwoju. W rzeczywistości, według UBS ceny złota spadną do 1600 dolarów za uncję do końca 2022 roku.

„Środowisko, w którym stopy realne rosną, a zacieśniająca się polityka Fedu stanowi negatywne tło dla złota” – powiedziała. „Wierzymy, że siła musi w końcu… być krótkotrwała”.

W miarę zbliżania się do końca bieżącego kwartału Rezerwa Federalna Powszechnie oczekuje się, że na marcowym posiedzeniu nastąpi podwyżka stóp procentowych Aby uspokoić presję inflacyjną, Teeves powiedział, że prawdopodobnie wywrze to presję na złoto.

Oczekiwania na wyższe stopy procentowe mają tendencję do zwiększania rentowności takich aktywów, jak amerykańskie obligacje skarbowe, co może zmniejszyć atrakcyjność aktywów nieprzynoszących dochodu, takich jak złoto.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Przyznała jednak, że ryzyko wzrostu dla złota rośnie.

„Myślę, że główne ryzyko polega na tym, że zaczniemy dostrzegać realokację złota, oczekując, że chociaż ceny realne wzrosną, prawdopodobnie pozostaną na ujemnym terytorium, więc realokacja złota pozostanie atrakcyjna” – powiedział strateg.

READ  Dlaczego jest to najbardziej lekkomyślny Fed w historii i co moim zdaniem powinien zrobić, aby odwrócić i złagodzić skutki błędów politycznych

Co więcej, alokacje złota mogą zacząć się odbudowywać, gdy inwestorzy będą coraz bardziej zaniepokojeni spowolnieniem wzrostu gospodarczego w miarę zaostrzania polityki Rezerwy Federalnej, powiedziała.