1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

U Joela Embiida zdiagnozowano przemieszczenie płata łąkotki, rozważa się operację: Źródła

U Joela Embiida zdiagnozowano przemieszczenie płata łąkotki, rozważa się operację: Źródła

U gwiazdy drużyny Philadelphia 76ers, Joela Embiida, aktualnego MVP NBA, zdiagnozowano przemieszczenie płata łąkotki w lewym kolanie i rozważa operację, podają dwa źródła zaznajomione z jego diagnozą. Sportowiec.

Według specjalistów ortopedów zajmujących się kolanami przemieszczony płat jest rodzajem uszkodzenia łąkotki. Embiid, jego lekarze i drużyna 76ers nadal debatują, czy najlepszym rozwiązaniem będzie odpoczynek i rehabilitacja po kontuzji, czy też poddanie się zabiegowi, który wymagałby od niego utraty znacznej części czasu.

W sobotę 76ers nie chcieli komentować tej sprawy.

Zespół 76ers poinformował w czwartek, że Embiid doznał kontuzji łąkotki bocznej i opuści weekend do czasu zakończenia leczenia. Źródło bliskie Embiidowi wskazało, że decyzja zostanie podjęta w poniedziałek.

Embiid doznał kontuzji kolana w czwartej kwarcie wtorkowej porażki z Golden State Warriors, kiedy Jonathan Kuminga z drużyny Warriors wylądował na lewym kolanie. W czwartek Embiid opuścił swój 13. mecz w sezonie przeciwko Utah Jazz.

Embiid zaczął zmagać się z czymś, co określano jako „ból” i „obrzęk” lewego kolana na początku stycznia, a z powodu kontuzji opuścił trzy mecze wcześniej w tym miesiącu. Podało źródło Sixers SportowiecSam Amick powiedział, że Embiid przez większą część sezonu odczuwał ból kolana.

W 34 meczach w tym sezonie Embiid jest liderem ligi pod względem punktacji, zdobywając 35,3 punktów na mecz, notując średnio 11,3 zbiórek, 5,7 asyst i 1,8 bloków. Od 17 listopada do 25 stycznia Embiid zdobył 30 lub więcej punktów w 22 meczach z rzędu, co stanowi piąty najdłuższy okres w historii ligi. Jego dominująca gra w tym roku obejmuje 70 punktów i 18 zbiórek w zwycięstwie nad San Antonio Spurs 22 stycznia.

Tak czy inaczej, szanse Embiida na powtórzenie roli MVP prawdopodobnie się skończyły. Opuścił już 13 meczów w tym sezonie i zgodnie z nowymi przepisami ligowymi każdy zawodnik, który nie zagra w co najmniej 65 z 82 meczów swojej drużyny w sezonie zasadniczym, nie kwalifikuje się do nagród posezonowych. W zeszłym sezonie Embiid rozegrał najmniejszą liczbę meczów w sezonie (66) i żaden ze zdobywców tytułu MVP od czasów Billa Waltona nie skrócił mu strajku, lokautu ani pandemii.

READ  Opcja Phillies od Brysona Stotta do Triple-A

Zespół 76ers (30-17 lat) wyrósł w tym sezonie na pretendenta do Konferencji Wschodniej, awansując pod wodzą nowego trenera Nicka Nurse oraz supergwiazd Embiida i Tyrese'a Maxeya pomimo początkowych zawirowań z Jamesem Hardenem i kontuzji kluczowych graczy. graczy przez całą kampanię.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Neville E. Gard/USA Today)