12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Microsoft współpracuje z Palworld w zakresie oficjalnego marketingu Xbox

Microsoft współpracuje z Palworld w zakresie oficjalnego marketingu Xbox

Eliany Bolati

Microsoft współpracuje z twórcami Palworld, wykorzystując grę i jej „Pals” w oficjalnym marketingu firmy dotyczącym konsol Xbox.

Od czasu premiery gry pod koniec stycznia ogromny sukces Palworld utrzymuje ją w oczach opinii publicznej. To jedna z największych i najbardziej zaskakujących historii sukcesu, jaką kiedykolwiek widziała branża gier. Pobiła rekordy liczby jednoczesnych graczy i stała się jedną z najlepiej sprzedających się gier niezależnych wszechczasów.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Nie obyło się jednak bez kontrowersji, ponieważ wielu uważa, że ​​modele Palworld są zbyt podobne do Pokemonów, aby gra mogła uniknąć jakiejś akcji ze strony Nintendo. Ale jak to mówią, każda reklama jest dobra. Przy tak dużej ich liczbie firmy wykazują zainteresowanie współpracą z niezależnymi programistami. Kieszonkowa paraAby zdobyć kawałek ciasta Palworld.

Przynajmniej tak robi Microsoft, wykorzystując Palworld w swoich oficjalnych materiałach marketingowych Xbox.

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Ciekawy fakt: XboxGamePass jest dostępny z Pals” – czytamy w tweecie na oficjalnym koncie Xbox, na którym widać obraz przedstawiający postacie z Palworld oraz trzy dostępne wersje gier Xbox Series

Nie jest to bynajmniej zaskakujące partnerstwo, biorąc pod uwagę sukces Palworld w ramach Game Pass. Pod wieloma względami Microsoftowi udało się stworzyć tytuł równie atrakcyjny rynkowo jak sam Pokemon.

Microsoft już to potwierdził Wysiłki mające na celu pomoc w rozwoju Palworld Aby sprostać zapotrzebowaniu, oferując zasoby inżynieryjne studia i serwery dedykowane. Pomoże to niewątpliwie w wysokich miesięcznych kosztach utrzymania gry.

Kieszonkowa para

Pomimo twierdzeń o podobieństwie do Pokémonów, Nintendo nie podjęło jeszcze żadnych oficjalnych działań przeciwko Palworld.

Pomimo ogłoszenia śledztwa mającego na celu zbadanie naruszeń ich praw własności intelektualnej, The Pokemon Company ani Nintendo nie podjęły żadnych działań na froncie prawnym. Co doprowadziło wielu do przekonania, że ​​prawa autorskie nie będą stanowić poważnej przeszkody dla przyszłości Palworld.

Sądząc po nowych materiałach marketingowych, Microsoft stawia na długoterminowy sukces gry.