31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tysiące maszerowały na rzecz równości LGBT w stolicy Polski

Prawa LGBT stały się centralnym elementem szerszej walki między liberałami, liberałami i religijnymi konserwatystami, którzy podkreślają potrzebę bardziej tolerancyjnego i integracyjnego społeczeństwa. .

W morzu tęczowych flag symbolizujących społeczność LGBT maszerujący zebrali się przed wieżowcem gotyckim pałacem w centrum Warszawy, grając muzykę taneczną DJ ze sceny przed rozpoczęciem parady.

„Marsz Równości to święto osób LGBT i wszystkich tych, którzy muszą walczyć o swoje prawa” – powiedział Sylvester Simokowski, 22-letni pracownik restauracji.

„Homofobia to duży problem w Polsce… jest wiele osób, które nie potrafią sobie z tym poradzić, zabijają się. Sytuacja osób LGBT w Polsce jest tragiczna, dlatego tu jestem – aby ich wspierać ”.

Zarówno politycy, jak i duchowni zostali oskarżeni o podżeganie do homoseksualizmu w Polsce.

Niektórzy konserwatyści twierdzą, że nie ma nic przeciwko homoseksualistom; Sprzeciwiają się tylko temu, co nazywają „ideologią LGBT”.

Tymczasem nacjonalistyczny rząd premiera Victora Orbana na Węgrzech, w sojuszu z rządzącą Polską partią Prawo i Sprawiedliwość (PIS), wprowadził nowe prawo zakazujące „pokazywania i promowania homoseksualizmu” wśród osób poniżej 18 roku życia.

– Robi się coraz trudniej… ale jednocześnie pojawia się coraz więcej opozycji – powiedziała Marta Borkowska, 37-letnia konsultantka biznesowa, odnosząc się do sytuacji osób LGBT w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapytany o to, co powiedziałby ludziom, którzy sprzeciwiają się marszowi, odpowiadałem: „Nie boję się”.

READ  Polska mówi, że napięcia między Rosją a Ukrainą nie były widziane od dziesięcioleci