22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Twierdzenia Apple Watcha dotyczące neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla zostały w Europie odrzucone jako fałszywe

Twierdzenia Apple Watcha dotyczące neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla zostały w Europie odrzucone jako fałszywe

Zeszłomiesięczne wydarzenie Apple obejmowało ogłoszenie dwóch, według firmy, dwóch neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla zegarków Apple: Series 9 i Ultra 2. Jednak dziś twierdzenie to zostało odrzucone jako „fałszywe” przez europejską organizację konsumencką BEUC.

UE zasugerowała, że ​​w przyszłości nielegalne byłoby twierdzenie, że produkt jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, gdy twierdzenie to opiera się na równoważnych jednostkach kompensujących rzeczywistą emisję gazów cieplarnianych związaną z produkcją.

Apple Watch twierdzi, że jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla

w tym komunikat prasowy Ogłaszając Apple Watch Series 9, Apple użyło zwrotu „neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla” aż 24 razy!

Po raz pierwszy klienci mogą wybrać opcję neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla na dowolnym zegarku Apple Watch […]

„W Apple zależy nam na tym, aby klienci kochali produkty i jednocześnie chronili planetę, a w tym roku osiągnęliśmy ważny kamień milowy w realizacji naszego celu Apple 2030” – powiedziała Lisa Jackson, wiceprezes Apple ds. środowiska, polityki i Środowisko. Inicjatywy społeczne. „Nasze pierwsze produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla powstają w unikalny sposób Apple, radykalnie zmniejszając emisję dwutlenku węgla z materiałów, energii elektrycznej i transportu dzięki innowacjom i projektom”.

Mniej więcej w połowie premiery przyznano, że twierdzenie to opierało się na wykorzystaniu odpowiednich napisów końcowych.

Emisje z trzech największych źródeł gazów cieplarnianych – materiałów, energii elektrycznej i transportu – zostały zmniejszone. Niewielka ilość pozostałych emisji jest kompensowana wysokiej jakości kredytami węglowymi z projektów opartych na przyrodzie.

Mówi się, że ta „niewielka ilość” wynosi od 7 kg do 12 kg na godzinę.

Europa opisuje swoje twierdzenie jako „fałszywe”

the „Financial Times”. Europejska organizacja konsumencka podobno odrzuciła użycie tego terminu przez Apple.

Decyzja amerykańskiego giganta technologicznego o wykorzystaniu kredytów w celu wyeliminowania od 7 do 12 kilogramów emisji gazów cieplarnianych z każdego nowego zegarka wywołała ostrą reakcję grup konsumenckich w następstwie długotrwałej kampanii Unii Europejskiej dotyczącej „ekościemnego prania pieniędzy”.

„Twierdzenia dotyczące neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla są niepoprawne z naukowego punktu widzenia i wprowadzają konsumentów w błąd” – powiedziała dziennikowi Financial Times Monique Goens, dyrektor generalna europejskiej organizacji konsumenckiej BEUC. „Niedawna decyzja UE o zakazie twierdzeń o neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla naprawdę oczyści rynek z takich fałszywych komunikatów, a zegarki Apple nie powinny być wyjątkiem”.

Misją BEUC jest obrona praw konsumentów w całej Europie.

BEUC to grupa zrzeszająca 45 niezależnych organizacji konsumenckich z 31 krajów. Naszą główną rolą jest reprezentowanie ich przed instytucjami UE i obrona interesów europejskich konsumentów. Nasz skrót pochodzi od naszej francuskiej nazwy „Bureau Européen des Unions de Consommateurs”.

Organizacja non-profit Carbon Market Watch zgodziła się z tym, nazywając stosowanie kompensacji „sztuczką księgową”.

„Konsumentom wprowadza w błąd stwarzanie wrażenia, że ​​zakup zegarka nie ma żadnego wpływu na klimat” – powiedział Gilles Dufrasne, specjalista ds. polityki w Carbon Market Watch, spółce częściowo finansowanej przez Unię Europejską. „To sztuczki księgowe”.

Jedno przesunięcie Apple jest bardzo tymczasowe

Nawet jeśli przyjąć, że kredyty offsetowe są uzasadnione, korzystanie przez Apple z plantacji drewna zostało ostro skrytykowane za zapewnianie jedynie krótkoterminowych oszczędności emisji dwutlenku węgla.

Apple twierdzi, że kredyty zrekompensują emisję związaną z produkcją, wysyłką i ładowaniem zegarka przez cały okres jego użytkowania dzięki dwutlenkowi węgla pochłanianemu przez plantacje drewna i projekty ponownego zalesiania. […]

„Drzewa zamieniają się w celulozę, tekturę czy papier toaletowy” – mówi Niklas Kaskiala, który doradza firmom w zakresie kredytów węglowych. „Węgiel zmagazynowany w tych produktach jest bardzo szybko uwalniany z powrotem do atmosfery”.

Trzeba jednak przyznać, że Apple wyprzedził w tych pracach większość firm, zmniejszając emisję gazów cieplarnianych z zegarków o 81% w porównaniu z produkcją z 2015 roku.

Twierdzenia neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla zostaną zakazane w Europie

Unia Europejska ogłosiła niedawno plany zakazania twierdzeń o neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w materiałach marketingowych, jeżeli takie twierdzenia opierają się na offsetach – czyli w 100% z nich. Zakaz nie jest jeszcze pewny, ale obecnie oczekuje się, że zacznie obowiązywać w 2026 r.

Weź 9to5Mac

Tutaj można przedstawić argumenty jednej i drugiej stronie. Dosłownie nie ma czegoś takiego jak produkcja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla – najlepiej, jeśli firma rozliczy się z dwutlenkiem węgla emitowanego do atmosfery w wyniku własnych procesów produkcyjnych i zakupi odpowiednią ilość kredytów offsetowych.

Tymczasem kredyty offsetowe Apple w dużej mierze opierają się na lasach Niektóre Część pozostaje nienaruszona, a większość drzew jest później wycinana w celu produkcji papieru, co powoduje utratę neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Myślę, że słuszne jest nazywanie twierdzeń Apple wprowadzającymi w błąd, nawet jeśli słowo „fałszywe” może wywołać nieco sensacji.

Z drugiej strony prawdą jest również, że Apple robi więcej niż jakikolwiek inny gigant technologiczny, aby zmniejszyć swój ślad węglowy i poczynił naprawdę imponujące postępy. Obejmuje to zdecydowane zachęcanie i wspieranie łańcucha dostaw w celu ograniczenia jego wpływu na środowisko.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepszym sposobem na osiągnięcie prawdziwej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla jest korzystanie z produktów, które już posiadamy.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Ogłoszono aktualizację kodu przywracania Guilty Gear Xrd REV 2