18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

TVN7 nadal bez polskiej licencji

Fot. Adam Kliczek, http://zaczas.pl

Polska Grupa TVN Discovery ostrzegła, że ​​jej popularny kanał rozrywkowy TVN7 nie może pozostać bezpłatną usługą naziemną bez przedłużenia koncesji KRRiT.

W komunikacie czytamy, że TVN7, pomimo otrzymania właśnie koncesji od holenderskiego regulatora, ponad rok temu złożył wniosek o przedłużenie koncesji do KRRiT i jeszcze jej nie otrzymał. Dodaje: „Zgodnie z polskim prawem nie ma możliwości nadawania kanału naziemnego w oparciu o koncesję zagraniczną. Kanał nadawany na licencji holenderskiej może być dostępny tylko dla niektórych widzów korzystających z usług operatorów kablowych i satelitarnych. Dla dużej części widzów będzie to oznaczać konieczność poniesienia kosztów dostępu do TVN7. Brak przedłużenia polskiej koncesji na dotychczasowych warunkach będzie oznaczać koniec nadawania TVN7 w dotychczasowej formie i utratę miejsca na multipleksie MUX-2”.

Grupa TVN Discovery kontynuuje: „Jest to sytuacja bez precedensu – do tej pory nie było przypadku, w którym KRRiT nie przedłużyło dotychczasowej koncesji naziemnej. Nieudzielenie polskiej licencji przez KRRiT dotyka przede wszystkim widzów, pozbawiając ich najpopularniejszego kanału rozrywkowego, który każdego dnia wybierają miliony Polaków. Prawie 30% widzów ogląda ją w telewizji naziemnej, która jest całkowicie darmowa”.

Grupa TVN Discovery podsumowuje stwierdzeniem, że podejmie wszelkie możliwe kroki prawne, jeśli nie otrzyma przedłużenia licencji.

Mówi również, że nieudzielenie przedłużenia koncesji naruszy traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Polską a USA, o którym wspomniał prezydent Polski Andrzej Duda, gdy zawetował tzw. „Lex TVN”, co skutkowałoby koniecznością wyjście z polskiego rynku.

READ  Polska przekazała Ukrainie czołgi – powiedział polski premier