22 września, 2021

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Turcja pokonała Polskę w półfinale Eurovalli 2021 kobiet

Turecka siatkarka kobiet we wtorek pokonała Polskę, przegrywając po raz czwarty w półfinale mistrzostw Europy w siatkówce kobiet.

Sułtani wygrali sety 25-18, 25-14, 25-23 na stadionie Colotruma w Płowdiwie w Bułgarii, 3:0 w ćwierćfinale.

Turcja powoli rozpoczęła mecz. Ominął kilka ważnych bloków i w secie otwierającym stracił 14-11.

Turcy w końcu odnaleźli swój rytm, gdy Ephraim Karakurt strzelił gola. Objęła prowadzenie po swojej stronie, a Polska została zmuszona do wykonania technicznego czasu z 18-15 punktami.

Turcja wygrała jednak 25-18. W pierwszym secie trafił w sumie pięć asów.

W drugim secie reprezentacja zwiększyła swoją dominację do 4-0. Przed zdobyciem drugiego seta 25-14 wspaniały występ Winga Spykera Dushpy Cenoslu pomógł Turcji objąć prowadzenie 10 (18-8).

Polska włożyła sporo wysiłku, wymuszając bardzo konsekwentny trzeci set. Ale był bardzo niski, ponieważ dominująca drużyna turecka wygrała 25:23 i awansowała do półfinału z przewagą 3:0.

Dla Turcji Karakurt ponownie miał najlepszy występ z 20 punktami i łącznie 18 atakami. Eda Erdem Thedar podążył za nim z 12 punktami i 9 atakami. Turcja zakończyła z 10 asami.

Z kolei Polskę prowadziła Magdalena Sticiak z 14 punktami z tej samej liczby ataków.


Turecka siatkarka Honde Baldin Eurovalli 2021 Mistrzostwa kobiet przeciwko Polsce w Bułgarii 31 sierpnia 2021 r. Występuje przeciwko Polsce. (zdjęcie AA)

– Chciałbym podziękować wszystkim naszym kibicom. To było niesamowite zagrać przed nimi. Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa była nasza agresja. Na początku turnieju naszym celem było zdobycie medalu. Teraz jedziemy do Belgradu z głodem złota” – powiedział na oficjalnej stronie CEV zewnętrzny szpieg Turcji, Honde Palatin.

Włoski trener Turcji Giovanni Guidetti powiedział: – To był dla nas ciężki mecz. Polska grała dobrze, ale moi zawodnicy byli odważni i agresywni. Są bardzo zmęczeni. Ale nigdy się nie poddadzą.

„Krwawa atmosfera jest niewiarygodna. Wiem, że nie jest zbyt daleko od Stambułu, ale nadal jest niesamowity. Ale wiesz, co jest największe? … Widziałem to wcześniej tylko w piłce nożnej.

READ  Stotnik nie zdoła przerwać dnia kobiecego zapasu na Polish Open

Sułtan Sieci wygrał teraz Wszystkie siedem meczów tegorocznych Mistrzostw Europy. Zmierzą się ze zwycięzcą meczu półfinałowego pomiędzy Serbią a Francją 3 września.