29 marca, 2024

Turcja pokonała Polskę w półfinale Eurovalli 2021 kobiet

Turecka siatkarka kobiet we wtorek pokonała Polskę, przegrywając po raz czwarty w półfinale mistrzostw Europy w siatkówce kobiet.

Sułtani wygrali sety 25-18, 25-14, 25-23 na stadionie Colotruma w Płowdiwie w Bułgarii, 3:0 w ćwierćfinale.

Turcja powoli rozpoczęła mecz. Ominął kilka ważnych bloków i w secie otwierającym stracił 14-11.

Turcy w końcu odnaleźli swój rytm, gdy Ephraim Karakurt strzelił gola. Objęła prowadzenie po swojej stronie, a Polska została zmuszona do wykonania technicznego czasu z 18-15 punktami.

Turcja wygrała jednak 25-18. W pierwszym secie trafił w sumie pięć asów.

W drugim secie reprezentacja zwiększyła swoją dominację do 4-0. Przed zdobyciem drugiego seta 25-14 wspaniały występ Winga Spykera Dushpy Cenoslu pomógł Turcji objąć prowadzenie 10 (18-8).

Polska włożyła sporo wysiłku, wymuszając bardzo konsekwentny trzeci set. Ale był bardzo niski, ponieważ dominująca drużyna turecka wygrała 25:23 i awansowała do półfinału z przewagą 3:0.

Dla Turcji Karakurt ponownie miał najlepszy występ z 20 punktami i łącznie 18 atakami. Eda Erdem Thedar podążył za nim z 12 punktami i 9 atakami. Turcja zakończyła z 10 asami.

Z kolei Polskę prowadziła Magdalena Sticiak z 14 punktami z tej samej liczby ataków.

Turecka siatkarka Honde Baldin Eurovalli 2021 Mistrzostwa kobiet przeciwko Polsce w Bułgarii 31 sierpnia 2021 r. Występuje przeciwko Polsce. (zdjęcie AA)

– Chciałbym podziękować wszystkim naszym kibicom. To było niesamowite zagrać przed nimi. Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa była nasza agresja. Na początku turnieju naszym celem było zdobycie medalu. Teraz jedziemy do Belgradu z głodem złota” – powiedział na oficjalnej stronie CEV zewnętrzny szpieg Turcji, Honde Palatin.

Włoski trener Turcji Giovanni Guidetti powiedział: – To był dla nas ciężki mecz. Polska grała dobrze, ale moi zawodnicy byli odważni i agresywni. Są bardzo zmęczeni. Ale nigdy się nie poddadzą.

„Krwawa atmosfera jest niewiarygodna. Wiem, że nie jest zbyt daleko od Stambułu, ale nadal jest niesamowity. Ale wiesz, co jest największe? … Widziałem to wcześniej tylko w piłce nożnej.

READ  Marksista: Latvia Drive ERC jest lepszy niż polska platforma - FIA ERC

Sułtan Sieci wygrał teraz Wszystkie siedem meczów tegorocznych Mistrzostw Europy. Zmierzą się ze zwycięzcą meczu półfinałowego pomiędzy Serbią a Francją 3 września.