30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trzy najczęściej wyszukiwane oferty pracy w Google w Stanach Zjednoczonych nie wymagają wykształcenia wyższego

Trzy najczęściej wyszukiwane oferty pracy w Google w Stanach Zjednoczonych nie wymagają wykształcenia wyższego

Amerykanie przestają kochać pracę wymagającą tytułu licencjata i kierują swoją uwagę w stronę elastycznej pracy, niewymagającej studiów i sześciocyfrowych wynagrodzeń.

Jak wynika z danych Google Trends udostępnionych CNBC Make It, liczba wyszukiwań hasła „praca bez dyplomu” w Google osiągnęła w tym roku najwyższy poziom w historii w Stanach Zjednoczonych.

Prawie 75% stanowisk pracy w Stanach Zjednoczonych, gdzie wynagrodzenie przekracza 35 000 dolarów rocznie, wymaga posiadania wykształcenia wyższego, ale tylko 38% Amerykanów posiada tytuł licencjata, mówi Lisa Gevelber, dyrektor ds. marketingu Google na Amerykę.

Ta luka w zarobkach stanowi „ogromny problem” dla firm borykających się z niedoborami kadrowymi i pracowników odczuwających szczyptę inflacji, dodaje Gevelber.

Badania Google pokazują, że ludzie najbardziej entuzjastycznie podchodzą do pracy, która oferuje duże możliwości podróżowania, elastyczny harmonogram pracy i jasną ścieżkę do zostania własnym szefem.

Oto 3 najczęściej wyszukiwane przez Google oferty pracy na rok 2023 w USA według stanu na listopad:

  1. pośrednik
  2. Notariusz
  3. agent biura podróży

Google ustaliło rankingi na podstawie najczęściej wyszukiwanych zapytań „Jak zostać…” wyszukiwanych przez osoby w USA

Chociaż wszystkie trzy role wymagają – lub zalecają – co najmniej dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED, nie ma poza tym żadnych formalnych wymagań edukacyjnych.

Zamiast tego, aby pracować jako notariusz lub agent nieruchomości, będziesz musiał uzyskać oficjalny certyfikat lub licencję wydaną w stanie, w którym pracujesz. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, proces ten może zająć od 1 do 9 miesięcy. Do Krajowego Stowarzyszenia Notariuszy i Właściwie.

Większość biur podróży wymaga co najmniej dyplomu ukończenia szkoły średniej i odbycia szkolenia stanowiskowego. Agenci mogą Wybierz także Uzyskanie certyfikatów różnych stowarzyszeń transportowych, takich jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Linii Wycieczkowych czy Zrzeszenie Międzynarodowego Przewoźników Powietrznych, które umożliwiają rezerwację podróży dla klientów liniami lotniczymi i liniami wycieczkowymi.

READ  GM i Stellantis prowadzą intensywne rozmowy ze związkami zawodowymi w celu osiągnięcia nowego kontraktu i nie ma jeszcze żadnych porozumień

Wynagrodzenie jest głównym czynnikiem branym pod uwagę przez osoby poszukujące pracy bez dyplomu. Wśród wyszukiwań w Google ofert pracy bez wyższego wykształcenia w 2023 r. najpopularniejszym wyszukiwaniem była „dobrze płatna praca bez wyższego wykształcenia”.

Średnie wynagrodzenia na tych stanowiskach są różne: Według ZipRecruiter średnie wynagrodzenie Pośrednicy biur podróży W Stanach Zjednoczonych jest to 39 955 dolarów, natomiast Agenci nieruchomości Wypłacają średnio 86 356 dolarów rocznie i Księga sprawiedliwości Zarób 129 717 dolarów.

Jednak 10% najlepszych agentów nieruchomości i notariuszy zarabia odpowiednio ponad 100 000 i 200 000 dolarów.

Kup CNBC Bezpłatny przewodnik po inwestowaniu Warrena Buffettaktóry podsumowuje najlepsze rady miliardera dla zwykłych inwestorów, nakazy i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasny i prosty przewodnik.

nie przegap: Czy chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w swoich pieniądzach, pracy i życiu? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

spłacać:

Dlaczego teraz o wiele mniej opłaca się zmienić pracę: „Efekt nowo zatrudnionego przygasa”