22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trzech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zginęło w katastrofie Osprey w Australii

Trzech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zginęło w katastrofie Osprey w Australii

Co najmniej trzech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zginęło w niedzielę, gdy Osprey przewożący 23 członków personelu rozbił się na wyspie w północnej Australii podczas ćwiczeń szkoleniowych, podali przedstawiciele amerykańskiej armii.

Pięć innych osób w ciężkim stanie trafiło do lokalnego szpitala. Premier Terytorium Północnego Natasha Files powiedziała w niedzielę rano, że trwają działania ratownicze, których celem jest segregacja ofiar i przetransportowanie ich do lokalnych szpitali.

„Akcje reanimacyjne są kontynuowane” – poinformowali żołnierze piechoty morskiej w oświadczeniu.

Policja Terytorium Północnego oświadczyła, że ​​współpracuje z korpusem piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, Departamentem Obrony i członkami Departamentu Zdrowia i Lotów Opieki.

Przyczyna katastrofy jest nadal badana.

Widzi się, jak MV-22B Osprey ląduje na pokładzie USS America u wybrzeży Brisbane, wtorek, 20 czerwca 2023 r.

Darren Anglia/AP


Korpus piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych podał w oświadczeniu, że Bell Boeing V-22 Osprey rozbił się około godziny 9:30 czasu lokalnego na wyspie Melville podczas ćwiczeń Predators Run, w których uczestniczyli żołnierze Stanów Zjednoczonych, Australii, Indonezji, Filipin i Bliskiego Wschodu. Wschód. Timor.

Według Associated Press premier Australii Anthony Albanese powiedział, że na pokładzie samolotu byli wyłącznie Amerykanie.

„Wstępne raporty wskazują, że w incydencie brali udział wyłącznie członkowie Sił Obronnych USA” – powiedział Albanese. „Jako rząd i Departament Obrony skupiamy się w dużej mierze na reagowaniu na incydenty i zapewnianiu wszelkiego wsparcia i pomocy w tym trudnym czasie”.

READ  Rosja przydziela najemników do sektorów frontowych w miarę wzrostu strat piechoty - Wielka Brytania