24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trwają poszukiwania tygrysa sumatrzańskiego po tym, jak wrzeszczący pracownicy dotarli do ciała mężczyzny i śladów tygrysa

Trwają poszukiwania tygrysa sumatrzańskiego po tym, jak wrzeszczący pracownicy dotarli do ciała mężczyzny i śladów tygrysa


Młody tygrys sumatrzański debiutuje w Zoo Miami

W zachodniej Indonezji znaleziono zwłoki mężczyzny po przypuszczalnym ataku tygrysów sumatrzańskich – poinformował w sobotę lokalny urzędnik w związku z najnowszym przypadkiem konfliktu między ludźmi a zagrożonymi gatunkami.

Na wyspie Zachodnia Sumatra żyje na wolności zaledwie kilkaset tygrysów, a kłusownicy często polują na nie w celu zdobycia części ciała, a szalejące wylesianie radykalnie ograniczyło ich siedliska.

W sobotę zespół ekologów został wysłany do poszukiwań dużego kota po tym, jak w czwartkowe popołudnie na farmie w prowincji Riau na Sumatrze znaleziono martwą 26-letnią ofiarę z obrażeniami wskazującymi na atak tygrysa.

„Nasz zespół wyruszył dziś rano (aby szukać tygrysa). Z raportu wynika, że ​​obszar ten znajduje się w obrębie siedliska tygrysa” – powiedział w sobotę AFP szef lokalnej agencji ochrony przyrody, Jinman Sohafti Hasibuan.

Szef lokalnej policji Budi Setiawan powiedział pod koniec piątku, że otrzymał zgłoszenie, że dwóch pracowników usłyszało krzyk swojego przyjaciela, gdy opryskiwali plantację akacji.

Pracownicy próbowali szukać kolegi, ale zamiast tego znaleźli na ziemi ślady tygrysa.

Zgłosili incydent kierownictwu farmy, który wysłał więcej osób do poszukiwań ofiary.

Setiawan powiedział, że później znaleziono ciało ofiary z odciętą prawą ręką i ranami na szyi.

W lutym co najmniej czterech rolników w najbardziej wysuniętej na zachód prowincji Aceh w Indonezji zostało zaatakowanych przez tygrysy sumatrzańskie w ramach dwóch odrębnych incydentów.

Tygrysy sumatrzańskie, gatunek tygrysa sundajskiego, są krytycznie zagrożone Międzynarodowa Unia Ochrony Środowiska Uważa się, że na wolności żyje mniej niż 400 osobników.

„Ostatnie tygrysy sundajskie walczą o przetrwanie w pozostałych skrawkach lasu na Sumatrze”. Według WWF-u. „Przyspieszające wylesianie i szalejące kłusownictwo oznaczają, że to szlachetne stworzenie może wyginąć, podobnie jak jego odpowiedniki na Jawie i Baleni”.

Atak w Indonezji to co najmniej trzeci przypadek śmierci człowieka przez tygrysa w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. W grudniu tygrys syberyjski zaatakował psa Zabij właściciela zwierzaka Po podążaniu jej ścieżkami w Rosji. Również w tym miesiącu A Zoo w Pakistanie Zostało zamknięte po tym, jak tygrysy zaatakowały mężczyznę w wyniku ataku, który wykryto podczas rutynowego sprzątania.

READ  Prezydent Chin wzywa do handlu ropą w juanach na szczycie Zatoki Perskiej w Rijadzie