28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trump mówi, że Izrael przegrywający wojnę PR w Gazie musi „szybko” zakończyć wojnę |  Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Trump mówi, że Izrael przegrywający wojnę PR w Gazie musi „szybko” zakończyć wojnę | Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Były prezydent USA krytykuje Izrael za publikowanie „najbrzydszych” filmów przedstawiających naloty w Gazie.

Były prezydent USA Donald Trump ostrzegł, że Izrael „przegrywa wojnę PR” w Gazie z powodu potoku niepokojących obrazów napływających ze Strefy Gazy.

W Wywiad Trump wraz z gospodarzem konserwatywnego radia Hugh Hewittem skrytykowali w czwartek Izrael za publikowanie „najbrzydszych” i „najbrzydszych” filmów przedstawiających budynki zniszczone podczas izraelskich nalotów w Gazie.

„Ludzie wyobrażają sobie, że w tych budynkach jest dużo ludzi… i nie podoba im się to, i nie wiem, dlaczego mieliby strzelać w ten sposób w czasie wojny” – powiedział Trump.

„Myślę, że to sprawia, że ​​wyglądają na silnych. Ale dla mnie to nie sprawia, że ​​wyglądają na silnych. Przegrywają wojnę PR. Przegrywają ją bardzo mocno. Ale muszą dokończyć to, co zaczęli, i musimy to szybko zakończyć i żyć dalej”.

Zapytany, czy nadal jest z Izraelem „na 100 procent”, Trump nie odpowiedział bezpośrednio, ale powiedział, że Izrael musi „szybko” zakończyć wojnę i „wrócić do normalnego życia”.

„I nie jestem pewien, czy podoba mi się sposób, w jaki to robią, ponieważ trzeba odnieść zwycięstwo. Trzeba osiągnąć zwycięstwo, a to zajmuje dużo czasu. „

Trump określił siebie jako najbardziej proizraelskiego prezydenta w historii Stanów Zjednoczonych, nawiązując do swojej decyzji o przeniesieniu amerykańskiej ambasady do Jerozolimy.

Ale Trump ostro skrytykował także izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, który rozgniewał Republikanów, gdy przyznał, że prezydent USA Joe Biden został ważnie wybrany w 2020 roku.

W zeszłym miesiącu w wywiadzie dla izraelskiej gazety Israel Hayom Trump wydał podobne ostrzeżenie, że Izrael utraci międzynarodowe wsparcie w miarę trwania konfliktu.

Trump skrytykował także politykę prezydenta USA Joe Bidena wobec wojny w Gazie, posuwając się nawet do stwierdzenia, że ​​Żydzi głosujący na Demokratów „nienawidzą Izraela”, choć nie wyjaśnił konkretnie, w jaki sposób inaczej podszedłby do konfliktu.

READ  Najnowsze wiadomości wojenne między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo

Biały Dom poinformował w czwartek, że Biden podczas rozmowy telefonicznej ostrzegł Netanjahu, że dalsze wsparcie USA dla wojny będzie zależeć od „konkretnych, konkretnych i wymiernych kroków” w celu ochrony ludności cywilnej.

Ostrzeżenie Bidena, najostrzejsze w dotychczasowej historii, nastąpiło po tym, jak izraelskie wojsko zabiło siedmiu pracowników organizacji humanitarnej w World Central Kitchen, w tym obywatela USA i Kanady.