30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Toyota wycofała ze sprzedaży 1,8 miliona SUV-ów RAV 4 ze względu na potencjalne ryzyko pożaru

Toyota wycofała ze sprzedaży 1,8 miliona SUV-ów RAV 4 ze względu na potencjalne ryzyko pożaru

Toyota, największy na świecie producent samochodów, wycofała w środę ponad 1,8 miliona SUV-ów RAV4 z wieloletnim stażem, ponieważ wymiana akumulatora może stwarzać ryzyko pożaru.

Firma podała, że ​​dobrowolne wycofanie obejmuje 1,85 miliona samochodów z lat 2013–2018. – stwierdził w oświadczeniu. Dodała, że ​​niektóre pojazdy mogą być wyposażone w zamienne akumulatory 12 V o bardzo małych wymiarach.

„Jeśli do wymiany zostanie użyty mały akumulator, a zacisk mocujący nie zostanie odpowiednio dokręcony, akumulator może się przesunąć podczas jazdy pojazdem w ostrych zakrętach” – stwierdziła.

Firma stwierdziła, że ​​ruch na ostrym zakręcie może doprowadzić do zwarcia, które może wywołać pożar.

Nie było jasne, czy w związku z wycofanymi akumulatorami doszło do pożarów lub wypadków. Na zapytanie wysłane do Toyoty nie udzielono natychmiastowej odpowiedzi.

Zgłoszenia wycofania firmy z Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu DrogowegoKtóry zazwyczaj zawiera informacje o takich zdarzeniach, które nie są jeszcze dostępne w agencji Zadzwoń do menu Środowa noc.

Toyota oświadczyła, że ​​spodziewa się powiadomić właścicieli, których to dotyczy, do końca grudnia, dodając, że dealerzy bezpłatnie wymienią zacisk montażowy, tackę akumulatora i osłonę zacisków dodatnich. Firma poprosiła właścicieli o wizytę Strona internetowa Zarządu Ruchu Drogowego Albo Toyotę Strona przypomnień Aby sprawdzić, czy ich pojazd jest w trakcie wycofania, podając numery identyfikacyjne pojazdu.

Ogłoszone w środę wycofanie modelu RAV 4 jest drugim wycofaniem ogłoszonym przez Toyotę w ciągu tygodnia. 26 października firma wycofała 814 000 SUV-ów Highlander ze względu na możliwość odpadnięcia przedniego zderzaka.

READ  Ford donosi, że przychody i zyski w pierwszym kwartale pobiły; Jednostka EV ponosi stratę EBIT w wysokości 722 milionów USD