3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tom Hanks ostrzega, że ​​obraz reklamy planu dentystycznego został sfałszowany przez sztuczną inteligencję

Tom Hanks ostrzega, że ​​obraz reklamy planu dentystycznego został sfałszowany przez sztuczną inteligencję

  • Napisane przez Toma Singletona
  • Korespondent ds. technologii, BBC News

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Hanks mówił już wcześniej o swoich obawach związanych ze sztuczną inteligencją

Tom Hanks ostrzegł, że reklama, którą wydaje się wyświetlać, jest w rzeczywistości fałszywą reklamą opartą na sztucznej inteligencji.

„Jest film promujący niektóre plany dentystyczne z wykorzystaniem mojej wersji AI” – napisał aktor na Instagramie.

Dodał: „Nie mam z tym nic wspólnego”.

Hanks mówił już wcześniej o „wyzwaniu technicznym”, jakie sztuczna inteligencja stanowi dla jego branży, a kwestia ta odegrała kluczową rolę w kontekście niedawnych strajków czołowych hollywoodzkich aktorów i pisarzy.

W miarę jak systemy sztucznej inteligencji stają się coraz potężniejsze i bardziej wyrafinowane, rosną obawy co do ich zdolności do tworzenia bardziej realistycznych wirtualnych wersji prawdziwych ludzi – czasami nazywanych deepfakes.

Wykorzystywanie deepfakes w pornografii, czasami wykorzystywane jako forma zemsty, skłoniło rząd do zaostrzenia prawa w Anglii i Walii, aby ułatwić ściganie sprawców.

Fałszywe zdjęcia i filmy wykorzystywane przez polityków przez sztuczną inteligencję również pogłębiają problem dezinformacji w Internecie. Wśród atakowanych znajdują się były prezydent USA Donald Trump i obecny przywódca Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Przetwarzanie wideo AI można wykorzystać także w niekontrowersyjny sposób – na przykład podczas pionierskich wirtualnych koncertów z udziałem zespołu ABBA.

Możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji do poszerzania karier wykonawców była jedną z kwestii, o których Hanks mówił podczas majowego programu The Adam Buxton Show.

„Widzieliśmy, że to nadchodzi, widzieliśmy, że będzie możliwość pobierania zer i jedynek z wnętrza komputera i przekształcania ich w twarz i osobowość. Od tego czasu liczba ta pomnożyła się tylko miliard razy i widzimy to wszędzie .” ,” Powiedział.

„Teraz każdy może odtworzyć siebie w każdym wieku dzięki sztucznej inteligencji lub technologii deepfake. Jutro mogę zostać potrącony przez autobus i to wszystko, ale programy mogą trwać i trwać”.

Strach, że zostaną zastąpione przez sztuczną inteligencję, wywołał falę strajków, które zakłóciły Hollywood, czego przykładem były hity „Stranger Things” i „The Last of Us”.

Stowarzyszenie Writers Guild of America (WGA), reprezentujące scenarzystów, osiągnęło niedawno wstępne porozumienie z szefami studiów w sprawie zakończenia ich akcji protestacyjnej.

Jednak odrębny spór z udziałem aktorów – częściowo wynikający również z obaw, że sztuczna inteligencja doprowadzi do mniejszej liczby stanowisk aktorskich – pozostaje nierozwiązany.

READ  W reality show „Squid Game” wezwano medyków do zamrożonych graczy