22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tiger Woods mówi, że „Greg Norman musi odejść”, aby zakończyć PGA Tour i zająć drugie miejsce w LIV Drewno tygrysie

Tiger Woods zaatakował Grega Normana, nalegając, aby dyrektor generalny LIV Golf ustąpił, aby zakończyć „spór” między obwodem rebeliantów a PGA Tour.

Woods wezwał obie strony walki o władzę w golfie do wycofania się z pozwu – LIV SUIT Wycieczka PGA I vice versa – ale wierzy, że byłoby to możliwe tylko wtedy, gdyby Norman zszedł ze sceny. Woods zdawał się sugerować, że Australijczyk chciał „zniszczyć” PGA Tour.

Odzwierciedlając uczucia Rory’ego McIlroya, najsłynniejsza postać golfa wycelowała w Normana. – Greg musi iść – powiedział Woods. To, czy LIV wspierany przez Arabię ​​​​Saudyjską rozważy wysłuchanie 15-krotnego głównego zwycięzcy, to oczywiście inna sprawa. Relacje Woodsa i Normana były historycznie trudne.

Zapytany, czy wycieczki LIV i tradycyjny golf mogą współistnieć, Woods powiedział: „Nie teraz, nie z ich przywództwem, nie z Gregiem i jego wrogością do samej trasy. Nie widzę, żeby tak się działo”.

Jak powiedział Rory, myślę, że Greg powinien odejść, a potem ostatecznie możemy, miejmy nadzieję, pozostać między dwoma procesami sądowymi i coś wymyślić. Ale dlaczego coś miałoby się zmienić, gdybyś miał pozew przeciwko tobie? Najpierw pozwali nas. Widzę, że jest taka szansa Jeśli obie organizacje przestaną spierać się, ale na tym polega problem, powinny to przerwać.

„Myślę, że trzeba zacząć jechać po ich stronie. Zrozumieć, że to, co się teraz dzieje, nie jest najlepszą ani właściwą przyszłością dla całej gry w golfa. Jaki jest najlepszy sposób, aby nasza gra się rozwijała? To nie w ten sposób. Potrzebujesz dwa ciała, aby się spotkały. Jeśli to jedna strona. On ma dużo wrogości, ktoś próbuje zniszczyć naszą trasę, jak sobie z tym radzisz?

Woods nadal lekceważy graczy dołączających do lukratywnego obwodu LIV. Kilku zostało oskarżonych o „ignorowanie” i „brak szacunku” dla PGA Tour.

READ  Właściciel NBA Fines Warriors Joe Lacob 500 000 $

„że oni [LIV] W tym roku wydałem prawdopodobnie blisko 2 miliardy dolarów” — powiedział Woods. „Kto powiedział, że w przyszłym roku nie może wydać 4 lub 5 miliardów dolarów? To niekończąca się kopalnia pieniędzy. Ale to niekoniecznie tworzy dziedzictwo. Chcesz porównywać się z Hoganem, chcesz porównywać się ze Sneadem, chcesz porównywać się z Nicklausem. Nie możesz tego robić tam”.

Camerona Smitha w Australii
Tiger Woods powiedział, że gracze tacy jak Cameron Smith – który dołączył do LIV Golf po wygraniu The Open – nie mogli stworzyć spuścizny po ucieczce. Zdjęcie: Daniel Puckett/Getty Images

Nie żeby awanturnik Woods uważał, że wszystko w golfie jest różowe. Pytanie o oficjalny światowy ranking golfa, który został niedawno zmieniony, wywołało kolejną dosadną odpowiedź. „To wadliwy system” – powiedział. „To jest coś, co wszyscy tutaj rozumiemy.

Plac w Dubaju [for the Tour Championship] Wynik niższy niż Sea Island [for the RSM Classic] A więcej dużych graczy było w Dubaju, więc wyraźnie mamy do czynienia z wadliwym systemem”.

Woods przemawiał na Bahamach, gdzie miał wziąć udział w World Champion Challenge, ale wycofał się w poniedziałek z powodu problemu z piętą. Wchodząc do centrum medialnego, ciężko utykał.

46-latek, który w 2022 roku ma na swoim koncie zaledwie dziewięć startów w zawodach, napotkał problemy, gdy próbował jechać na swoim torze zamiast jeździć buggy. Woods ujawnił również, że w tym roku przeszedł jeszcze dwie operacje, odmawiając ujawnienia ich charakteru ani daty.

„Kiedy byłem w domu, strzelałem cztery, pięć, sześć, siedem na równi, jakby to było nic” – powiedział Woods. „Ale byłem w wózku. Teraz dodajesz chodzenie i już go nie ma. Więc muszę dostać się tam, gdzie mogę chodzić i bawić się w ten sposób. Nie jestem teraz w stanie tego zrobić”.