24 kwietnia, 2024

Klay Thompson wyszedł na szczyt w swojej karierze po raz pierwszy po Jaws with Devin Booker, The Suns

Feniks – Strażnicy wojownicy Klay Thompson Po raz pierwszy w karierze został odesłany z boiska po dwóch błędach technicznych, które popełnił jeden po drugim podczas imponującej trzeciej kwarty w przegranej 134-105 Golden State z Phoenix Suns we wtorek wieczorem.

Po raz pierwszy All-Stars odpadli pięć razy w 759 meczach sezonu zasadniczego i play-off.

Thompson kłócił się werbalnie z Phoenix Devin Booker Przez kilka minut podczas trzeciej kwarty – powtarzał w kółko, że ma cztery pierścienie, według Bookera. Gdy pozostało 6 i pół minuty w kwarcie, obaj kontynuowali wymianę słów, a następnie uderzali w pola, podwajając technikę obu graczy.

„Na obu końcach słychać było ćwierkanie, wiem o tym” – do przodu Warriors Draymond zielony Powiedział. „Podejrzewam [the Suns] Była bardzo emocjonalna”.

Kiedy Thompson zaczął się odwracać, Michał Mosty wszedłem w to. Odepchnął Thompsona Bridgesa i wkrótce po tym został skazany na drugi faul techniczny, w wyniku którego został zwolniony. Jego kolega z drużyny musiał blokować Thompsona Stephen Curry Asystent trenera Warriors Chris DeMarco.

„Po tym, jak został zwolniony, miał wiele do powiedzenia, co uwielbiam” – powiedział Carey. Tył i przód są częścią [the game]I uwielbiam to, że jest w to zaangażowany, ponieważ ma to dla niego znaczenie”.

Łącznie siedem fauli technicznych zostało ocenionych w trzeciej kwarcie między obiema drużynami, wszystkie w czasie poniżej sześciu minut. Trener Green and Warriors Steve Kerr z zawodnikami Phoenix Chris Paul A Dender Eaton Gwizdano także na techniki różnych eksplozji, a większość tego gniewu była skierowana na urzędników. Według badań Elias Sports Bureau, tych siedmiu techników zremisowało najwięcej w jednym kwartale w ciągu ostatnich 25 sezonów.

„Myślę, że obie drużyny tego chcą”, powiedział trener Phoenix Monty Williams. „Nie sądzę, żeby to było coś osobistego. Myślę, że po prostu ich szanujemy. Oni są mistrzami”. „Więc zdobędą najlepszych z nas, ponieważ są najlepsi. Myślę więc, że wiele uczuć dotyczy tylko konkurencji. Wcale nie bierzemy tego do siebie, po prostu lepiej to rozumiemy raz to wszystko się dzieje, musimy wrócić do skupienia się na rywalizacji. I próbie wygrania meczu.

READ  Odważni vs. Czerwoni: Sean Murphy daje o sobie znać

Gdy Thompson opuścił dwór, nadal krzyczał na ławkę Suns, machając do nich, wskazując na swoją rękę, powtarzając tę ​​samą wiadomość, którą tweetował do ucha Bookera.

„Jesteśmy tylko dwoma pretendentami” – powiedział Booker. „Uwielbiam Klaya Thompsona. piłka. I oczywiście pierścienie mówią same za siebie.

Booker opisał rozmowę o śmieciach między nimi, podsumowując to: „Mają cztery odcinki, powtarzające się w kółko, i robią, i zrobili”.

Thompson nie rozmawiał z mediami po meczu.

Z Bookerem jako głównym obrońcą, Thompson strzelił 0 za 4, w tym 0 za 3 z 3, według ESPN Statistics and Research. Zakończył noc z zaledwie dwoma punktami w 1 z 8 w 19 minut.

W międzyczasie Booker prowadził wszystkich strzelców z 34 punktami w 10 z 19 strzałów, w tym trzech rzutach za trzy. Oddał także 11 rzutów na 14. Booker zdobył 130 punktów w swoich pierwszych czterech meczach – najwięcej w czterech meczach sezonu w historii Suns.

„On i Cook trochę się w to zagłębili przez lata, są tylko rywalami, obaj są świetnymi graczami – pamiętam cztery lub pięć lat temu, kiedy Book debiutował, a Clay był w kwiecie wieku, pewnej nocy w Wyrocznia i to samo się wydarzyło” — powiedział Kerr. — Nie było wyrzucenia, ale obaj rywalizują ze sobą, pilnują się nawzajem, a to jest NBA. Najwyższa konkurencja na świecie, takie rzeczy się zdarzają”.

Kerr powiedział, że Thompson jest sfrustrowany, grając z obecnymi ograniczeniami minutowymi, gdy wraca do pełnej formy. Wcześniej tego dnia Thompson powiedział, że nie spodziewał się, że będzie musiał wykazywać taką samą cierpliwość, jak po powrocie z dwuletniej przerwy w zeszłym sezonie.

„Clay bardzo dba o swój wpływ na zespół” – powiedział Kerr. – Tak bardzo tego chce i teraz próbuje to wymusić. Tak bardzo się stara. Ale robił to tyle razy, nawet przed kontuzjami. Więc wspomnę o nim: pozostało 78 meczów.

READ  Johnson twierdzi, że zespół amerykański musi „poruszać się” wokół choroby

Wśród chaosu na trzecim miejscu Suns grali dobrze, zwiększając swoją przewagę do 19 punktów na koniec kwarty. Bez Thompsona, broniący tytułu mistrzowie NBA nie mogliby zrobić żadnej kariery, a Suns utrzymali wygodne prowadzenie przez resztę drogi.

„Musimy o tym pamiętać [as] Kiedy wchodzisz, widać inny blask, powiedział Curry, obrońcy mistrzów. „Drużyny próbują przyjść do ciebie, zwłaszcza w trasie, aby zaangażować fanów. Ich emocje są wysokie i żywią się tym. .. Mieli trochę po tym momencie, z czego skorzystali.”

Chwilę po wydaleniu Thompsona Suns ograli Warriors 22-9. Ale Kerr powiedział, że nie wierzył, kiedy przegrała mecz. Zamiast tego było na linii rzutów wolnych, gdzie Phoenix próbował 34 (i wykonał 28) z 17 (13 prób) Golden State’a.

– Zgubiliśmy drogę – powiedział Kerr. „Mamy dużo pracy do wykonania. W żadnym wypadku nie jesteśmy gotowym produktem. … Nie jesteśmy blisko miejsca, w którym powinniśmy być teraz. Jesteśmy bardzo słabą drużyną defensywną, a to nie wygrywa w tej lidze.”

Kerr powiedział, że problemy obronne wojowników zaczynają się od obrony przejściowej. Kiedy ten problem został rozwiązany, zaczęli zanieczyszczać, co Kerr przypisał ich późnej rotacji. Warriors pozwolili Sunsowi zdobyć 72 punkty w pierwszej połowie – trzeci mecz, w którym stracił co najmniej 70 punktów w połowie tego sezonu.

„Brakuje zaangażowania w obronę” – powiedział Green. „To coś, w czym musimy być lepsi i zaczyna się ode mnie. I zamierzam się upewnić, że się tam dostanę. Ale w tej chwili jesteśmy przyzwoitą drużyną ofensywną i złą drużyną defensywną. Nie spodziewam się to jest problem. To coś, co możemy zmienić, po prostu musimy się tego trzymać”.

Informacje z Associated Press są zawarte w tym raporcie.