12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Theo Epstein dołączył do grupy właścicieli Red Sox jako starszy doradca w NBC Sports Boston

Theo Epstein dołączył do grupy właścicieli Red Sox jako starszy doradca w NBC Sports Boston

Boston Red Sox właśnie dokonał najgłośniejszego przejęcia poza sezonem. Nie, on nie jest graczem.

Fenway Sports Group, spółka holdingowa kierowana przez Johna Henry'ego, Toma Wernera, Sama Kennedy'ego i Mike'a Gordona, będąca właścicielem drużyny Red Sox, ogłosiła w piątek, że Theo Epstein Dołącza do jej grupy i będzie pełnił funkcję starszego doradcy.

Nowa rola oznacza powrót do domu Epsteina, który pełnił funkcję dyrektora generalnego drużyny Red Sox w latach 2002–2011 i pomógł drużynie zakończyć 86-letnią suszę w mistrzostwach, zdobywając tytuły World Series w latach 2004 i 2007. Następnie Epstein spędził dziesięć lat w drużynie Chicago Cubs jako prezes ds. operacji baseballowych, przebudowując klub w pretendenta do zwycięstwa w World Series 2016, kończąc 108-letnią suszę o tytuł.

Epstein pracował dla Major League Baseball jako konsultant, koncentrując się na ulepszaniu gry i odegrał rolę w ustalaniu zegara czasu gry w lidze MLB, a także innych zmianach w zasadach tempa gry. W piątek firma FSG ogłosiła, że ​​Epstein będzie nadal pełnić tę rolę w „nieformalnym” charakterze i będzie „doradzać właścicielom FSG, Johnowi Henry’emu, Tomowi Wernerowi, Mike’owi Gordonowi i Samowi Kennedy’emu, w zakresie działalności sportowej firmy w całym portfolio oraz konsultować strategiczne inicjatywy rozwojowe i inwestycyjne .”

„To wielki zaszczyt i coś, czym jestem naprawdę podekscytowany” – powiedział Epstein. Sportico powiedział w rozmowie wideo. „To ekscytujące dołączyć do tak dynamicznej i pionierskiej firmy w tak wielu dyscyplinach sportowych, robiąc tak wiele innowacyjnych rzeczy, będąc na czele wszystkiego, co dzieje się obecnie w sporcie. Dla mnie to idealne rozwiązanie, szukałem ścieżki do własności. ”

Epstein dodał, że nie będzie odgrywał roli w decyzjach personalnych i będzie „osobą zadającą pytania”, a nie „osobą podejmującą decyzje”. Wygląda na to, że 50-latek nie będzie się ograniczał do drużyny Red Sox, ponieważ FSG jest także właścicielem Liverpoolu FC w Premier League, Pittsburgh Penguins z ligi NHL i RFK Racing, a także kilku innych przedsięwzięć biznesowych.

READ  Serena Williams, niegdyś strzelająca z dystansu 50:1, była jedną z faworytek US Open

„Dzięki swemu strategicznemu umysłowi, przywództwu i niezachwianej pasji do sportu Theo wnosi bezcenne zasoby, które popychają nas do przodu w naszych różnorodnych przedsięwzięciach, szczególnie w działalności sportowej obejmującej hokej, angielską piłkę nożną i baseball” – stwierdził Henry w oświadczeniu.

Nawet jeśli Epstein nie odegra praktycznej roli w drużynie Red Sox, jego powrót będzie prawdopodobnie mile widzianym widokiem dla fanów Bostonu sfrustrowanych kolejnym spokojnym sezonem poza sezonem. Nowy dyrektor generalny Craig Breslow jak dotąd wykonał tylko dwa znaczące posunięcia – podpisał z Lucasem Giolito dwuletni kontrakt za 38,5 miliona dolarów i wymienił Chrisa Sale’a z Atlanta Braves za zapolowego Von Grissoma – a Red Sox wydają się zmierzać do celu. Zdobycie po raz trzeci z rzędu ostatniego miejsca w American League East.

Ta rzeczywistość skłoniła niektórych do zastanowienia się, czy Henry and Co. Zespół zostanie sprzedany, ale dodanie Epsteina do własności oznacza ciekawy zwrot akcji.