1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Śmierć królowej Elżbiety i jej reakcje

Śmierć królowej Elżbiety i jej reakcje

Wraz ze śmiercią królowej Elżbiety II jej syn Karol natychmiast został królem.

Oto, co wiemy o linii sukcesji brytyjskiej rodziny królewskiej.

Król Karol

Chłopak: 14 listopada 1948

co wiesz: Karol był pierwszy w linii sukcesji najdłuższy okres wstrzymania brytyjskiego monarchy; Był oczywistym spadkobiercą od trzeciego roku życia. Jako prezes The Prince’s Trust i Royal Shakespeare Company oraz prezes lub patron ponad 400 organizacji charytatywnych, książę Walii jest pierwszym królewskim spadkobiercą, który uzyskał stopień uniwersytecki.

Więcej głównych krewnych: Diana, księżna Waliii pobrali się w latach 1981-1996. Mieli razem dwoje dzieci: Princes William i Harry.

Diana zmarła w 1997 roku po wypadku samochodowym w Paryżu z chłopakiem Dodim Fayedem i kierowcą Henri Paulem.

W 2005 roku ożenił się z księciem Walii Camilla, księżna Kornwalii.

Książę William, książę Cambridge

Chłopak: 21 czerwca 1982

co wiesz: książę William, który zasiada na tronie po swoim ojcu Karolu i posiada najwyższy stopień – Masmer of Arta – dowolnego członka rodziny królewskiej. Służył w armii od 2006 do 2013 roku i brał udział w ponad 150 operacjach poszukiwawczo-ratowniczych śmigłowców.

Więcej głównych krewnych: Catherine, księżna Cambridge, którą poślubił w 2011 roku. Para ma troje dzieci: Prince George, 9 lat; Księżniczka Charlotte, 7 lat; i książę Ludwik 4.

Rodzina mieszka w Adelaide Cottage, czteropokojowym posiadłości na terenie zamku Windsor w Berkshire, około 40 kilometrów od Londynu. Pałac Kensington, rezydencja Cambridge, pozostanie główną rezydencją rodziny, jednak będzie królewskim zasobem Powiedział CNN w sierpniu.

Książę Jerzy z Cambridge

Chłopak: 22 lipca 2013 r.

co wiesz: Kiedy przybył książę Jerzy, został trzecim w kolejce do tronu. Jeśli zostanie królem po rządach swego dziadka, księcia Karola, i jego ojca, księcia Wilhelma, Jerzy będzie czterdziestym trzecim monarchą od czasów Wilhelma Zdobywcy.

READ  Władimira Putina trzeba powstrzymać raz na zawsze

ale teraz, Wciąż udoskonala swoją edukację: George obecnie uczestniczy Szkoła Lambrocka W pobliżu Windsor ze swoją młodszą siostrą Charlotte i młodszym bratem Louisem.

Pokaż więcej tutaj.