2 maja, 2024

The Braves zdobywają tytuł NL East 2023

FILADELFIA – Choć być może nigdy nie stanęli przed jakimkolwiek wyzwaniem, Braves nadal odczuwają dreszczyk emocji związany ze zdobyciem szóstego z rzędu tytułu National League East. Oblali szampanem i rozpoczęli sezon po zwycięstwie 4:1 nad Phillies w środowy wieczór na Citizens Bank Park.

Austin Riley w pierwszej rundzie trafił homera z dwoma runami, a w trzeciej dołożył ofiarny lot, aby wesprzeć Spencera Strydera, który ograniczył obrażenia w pierwszym rundzie na 36 narzutach i ostatecznie pozwolił na tylko jeden run w ciągu siedmiu rund. Gdy Kirby Yates strzelił ostatniego home runa tego wieczoru, Braves zaczęli świętować swój ostatni tytuł na boisku wraz z bezceremonialnym zakończeniem sezonu 2022.

The Braves zwiększyli swój łączny tytuł mistrza MLB do 23. To druga najbliższa data ich zdobycia. Klub z 1995 roku również zamknął NL East 13 września, a zespół z 2002 roku został skompletowany 9 września.

Korzystając z sezonów kalibru MVP Ronalda Acuñy Jr. i Matta Olsona, Braves posiadali najlepszy rekord MLB przez większą część drugiej połowy sezonu. Brakuje im czterech zwycięstw do drugiego z rzędu 100 zwycięstw w sezonie, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę, że minęły co najmniej trzy miesiące bez Maxa Frieda i Kyle’a Wrighta, dwóch najlepszych graczy zespołu. Pierwszy miesiąc sezonu spędzili także bez zastępczego Raisela Iglesiasa.

Jednak dzięki występom Bryce’a Eldera rotacja pozostała silna i skorzystała z jednego z najsilniejszych składów, jakie kiedykolwiek widział baseball. Braves zajmowali pierwsze miejsce na koniec każdego ze swoich meczów, z wyjątkiem 2 kwietnia, kiedy to w połowie meczu tracili Metsów, którzy w tym momencie rozegrali dodatkowy mecz. Jednak tak naprawdę objęli prowadzenie dopiero 3 czerwca, kiedy rozpoczęli serię siedmiu zwycięstw z rzędu, obejmującą zwycięstwo nad drugim w tabeli Mets.