13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Test kompatybilności Steam Deck został uruchomiony na 810 rzeczywistych grach

Test kompatybilności Steam Deck został uruchomiony na 810 rzeczywistych grach

powierzchnia pary

zrzut ekranu: zawór | Kotaku

Valve wypuściło właśnie nową funkcję, która pozwala zalogować się na Steam I sprawdź, ile gier w Twojej bibliotece będzie granych na nowym podręcznym Steam Deck. skończyłem z Wiele W ciągu mojego czasu w tej pracy było wiele gier, wszelkiego rodzaju i epok, więc testowanie ich może być przydatnym wskaźnikiem w świecie rzeczywistym tego, jak rzeczy się kształtują, zanim urządzenie zostanie wydane.

Na dzień dzisiejszy (24 lutego 2022 w Australii) mam w mojej bibliotece Steam 810 gier typu fit. Brzmi to jak wiele gier wideo, ale wykonuję tę pracę od 15 lat, w ramach której kilka firm/osób ​​wysyłało mi gry, aby sprawdzić wrażenia/recenzje, więc z czasem wszystkie się sumują. To nie tak, że zbankrutowałem w imię wielkich gier strategicznych i roguelike’ów.

Biorąc pod uwagę liczbę zawartych gier, ale także różnorodność – większość z nich musiałem sprawdzić profesjonalnie, a nie te, które spotkam osobiście – byłem ciekaw, ile z tych gier jest obecnie zatwierdzonych do grania, więc Przeprowadziłem test i uzyskałem zaskakujące wyniki.

Oto jak wstrząsnął test. Po pierwsze, gry są w 100% gotowe na platformę Steam Deck. Spośród 810 gier w mojej bibliotece miałem tylko 59 w pełni zatwierdzonych gier, od NBA 2K22 do MGSV do izolacja obcych do Yakuza: Jak smok. nie mam pojęcia co Taktyka piłkarska chwały On tam robi i myślę, że oślepnę próbując grać Trzeci czarny charakter Na takim małym ekranie, ale doceniam, że działa niezależnie.

Obraz artykułu zatytułowanego The Steam Deck Compatibility Test vs 810 Steam Games

zrzut ekranu: zawór | Kotaku

Dalej: Gry „działające na Steam Deck, ale mogą wymagać dodatkowego wysiłku w celu interakcji lub konfiguracji”. W tej kategorii było 66 osób i chociaż wiele z nich należy do kategorii „naprawdę potrzebujesz monitora i myszy, aby w nie grać” (tak jak gry Paradox, menedżer piłkarski seria i Perspektywy miasta), byli inni gracze, którzy mogli mieć nadzieję, że będą już gotowi, na przykład Zabójca doktryny tytuły i Skyrim.

Obraz artykułu zatytułowanego The Steam Deck Compatibility Test vs 810 Steam Games

zrzut ekranu: zawór | Kotaku

Co w końcu prowadzi nas do listy gier, które po prostu nie działają, i tu właśnie spotkałam moją największą niespodziankę. Spodziewałem się, że będzie to ogromny katalog porażek i ślepych zaułków, ale zamiast tego powitano tylko 23 gry, ponieważ w rzeczywistości istnieje tajna czwarta kategoria i bonus.

Obraz artykułu zatytułowanego The Steam Deck Compatibility Test vs 810 Steam Games

zrzut ekranu: zawór | Kotaku

Spójrz, to tylko gry, które były Potwierdzony nie działa. Zostaw mi 632 gry, które po prostu istnieją nieprzetestowane. Może zadziałają, a może nie. Nie mogę nawet zobaczyć ich listy, więc muszę pracować wstecz przez wykluczenie, ale w tej kategorii jest kilka ostatnich dużych wydań EA (FIFA 22A Pole bitwy 2042) i Microsoft (nieskończona auraA Forza Horyzont 5)

Obraz artykułu zatytułowanego The Steam Deck Compatibility Test vs 810 Steam Games

zrzut ekranu: zawór | Kotaku

Może będą działać według wersji (pierwsi użytkownicy powinni otrzymać urządzenie za tydzień lub dwa), a może nie! Jestem pewien, że wszędzie tam, gdzie nie ma oficjalnego nominacji, pionierzy ci przetestują wszystko, co mają, i podzielą się swoimi wynikami.

Pamiętaj, że nie jest to trwały zapis ani krytyka usługi lub platformy. Jak mówi Valve, liczba kompatybilnych gier będzie rosła z czasem zarówno dzięki testom, jak i aktualizacjom, a im więcej użytkowników będzie mogło dzielić się swoimi wrażeniami z gier, tym więcej będziemy wiedzieć o tym, jak tytuły przeznaczone wyłącznie na komputery stacjonarne działały wcześniej na urządzeniach przenośnych.

A jeśli mimo wszystko chcesz zobaczyć ogólne statystyki, tutaj są; W momencie publikacji oficjalnie przetestowano 1084 gry, z których 399 zostało zweryfikowanych, 327 grywalnych, ale problematycznych, a 358 nieobsługiwanych.

Pomyślałem, że będzie to użyteczny przykład w świecie rzeczywistym wyników wyrównania, których ludzie mogą się spodziewać, gdy po raz pierwszy dostaną w swoje ręce pierwszą falę jednostek!

READ  Odpowiedzi na nasze największe pozostałe pytania dotyczące PlayStation VR2