7 maja, 2024

Tenis-USA zmierzy się z Włochami w finale United Cup

Historia toczy się poniżej tych filmów z solą

SYDNEY (Reuters) – Zdeterminowany Taylor Fritz pokonał polskiego Huberta Hurcoxa 7-6 (5) 7-6 (5), aby dotrzeć do mieszanego finału United Cup, pokonując w sobotę 5-0 Stanów Zjednoczonych. turniej drużynowy, w którym zmierzą się z Włochami.

Włochy zapewniły sobie miejsce w starciu o tytuł inauguracyjnego turnieju z pulą 15 milionów dolarów, po tym jak w półfinale prowadziły 3:1 z Grecją.

Rozpaleni do czerwoności Amerykanie rozpoczęli mocny start, wygrywając w piątek 2:0 z Jessicą Pegulą i Frances Tiafoe, a dziewiąta na świecie Fritz podtrzymywała ją na duchu, by dokończyć walkę z Hurcoxem.

Fritz, mistrzyni Indian Wells, obroniła dwa punkty setowe, podczas gdy Hurcox przegrała 5:4 w pierwszym secie, a Amerykanka objęła prowadzenie, gdy jej przeciwniczka popełniła kolejny błąd pod koniec zaciętej dogrywki.

Fritz, który zdobył 88% swoich punktów za pierwszy serwis, potrzebował dużego serwisu przy stanie 6:5 w drugim secie, zanim wygrał kolejną napiętą dogrywkę, aby wysłać swoją drużynę do starcia o tytuł z Włochami lub Grecją.

„Wspaniale było dziś wygrać. Gdybym przegrał, nie mam wątpliwości, że inny zespół by wygrał” – powiedział Fritz.

„Ale dużo grałem w Team U.S. Myślę, że tym razem kobiety w naszej drużynie to ogromna zaleta, ponieważ sprawia, że ​​​​cała drużyna jest o wiele silniejsza.

„Jestem naprawdę podekscytowany wejściem do finału, myślę, że byliśmy faworytami przez cały tydzień”.

Madison Keys pokonała Magdę Linet 6:4, 6:2 i 4:0, a Fritz i Pegula wygrali w deblu mieszanym z Lukasem Kubotem i Aliją Rosolską 6:7(5) 6-4 10-. 6.

Włosi prowadzą z Grecją 2:0 po tym, jak Martina Trevisan i Lorenzo Musetti wygrali swoje mecze.

W emocjonującym meczu rozegranym przed greckimi kibicami na stadionie Ken Rosewall Arena Tsitsipas poniósł porażkę, gdy Berettini zdominował wczesne spotkanie po kwitnącym serwisie i grzmiącym forhendzie.

READ  Holendrzy wyprzedzili Irlandię, Polska pokonała Albanię

Ale Tsitsipas odwrócił scenariusz, odsuwając drugiego seta, zmuszając Berettiniego do popełnienia nietypowych błędów od linii podstawowej. Zepsuty światowy numer cztery odbił się od decydującego, aby złagodzić Berettini i wywołać dzikie świętowanie.

Lucia Bronzetti przypieczętowała późny powrót, wygrywając 6:2, 6:3 z Valentini Grammaticopoulou i wysyłając Włochy do niedzielnego finału w Sydney.

(Raportowanie Srivatsa Sridhar z Bengaluru; montaż autorstwa Simona Camerona-Moore’a i Christiana Radnedge’a)