Specjalista ds. Informatyki Transportu Lotniczego SITA, a Kontrakt Od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PANCA) do modernizacji ośmiu międzynarodowych portów lotniczych w Polsce.
Na mocy czteroletniej umowy SITA będzie odpowiedzialna za cyfrową transformację komunikacji lotniczej i naziemnej oraz bezpieczeństwo ruchu lotniczego na lotniskach.
Maciej Rodak, Wiceprezes PAŻP ds. Żeglugi Powietrznej, powiedział: „Główną wschodnią bramą do Unii Europejskiej (UE) jest Polska i jedno z największych portów lotniczych w Europie.
Wykorzystujemy najnowsze technologie, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i liniom lotniczym korzystającym z naszej przestrzeni powietrznej, która każdego dnia reprezentuje blisko 2000 samolotów. Współpracujemy z firmą SITA od 2017 roku i mamy nadzieję, że wesprze nasze potrzeby.
Z technologii SITA skorzystają porty lotnicze w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Madeleine, Wrocławiu, Bośnianie i Rzeszowie.
Jako dostawca usług żeglugi powietrznej (ANSP), PAŻP zarządza wymianą danych z pilotami, w tym pozwoleń na start.
Ulepszając usługi łącza danych ATC SITA, PAŻP może przejść z głosowego na cyfrowe zezwolenie na odlot, aby zapewnić efektywne zarządzanie lotnictwem.
SITA twierdzi, że usługa łącza danych odprawy przy odlocie (DCL) umożliwia cyfrowe transfery między kontrolerami ruchu lotniczego a pilotami.
Mówi się, że jego łącze danych DCL łatwo łączy się z innymi systemami używanymi przez kontrolerów ruchu lotniczego (ATCO).
Yann Cabaret, dyrektor generalny SITA Aircraft, powiedział: „Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z PAŻP.
Zeszły tydzień, SITA nawiązała współpracę z AllStiff Group Przedstawiamy samopakujące się rozwiązanie drop o nazwie Swift Drop.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35