18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Taylor Swift zmienia setlistę trasy koncertowej Eras wraz z rozpoczęciem europejskiej trasy koncertowej w Paryżu

Taylor Swift zmienia setlistę trasy koncertowej Eras wraz z rozpoczęciem europejskiej trasy koncertowej w Paryżu

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Oczekuje się, że trasa koncertowa Taylor Swift wygeneruje sprzedaż biletów o wartości ponad 1 miliarda dolarów

 • autor, Marka Savage’a
 • Rola, Reporter muzyczny

Taylor Swift rozpoczęła europejską część swojej rekordowej trasy koncertowej Eras we Francji z odnowioną setlistą.

Gwiazda wycięła kilka piosenek i przeorganizowała koncert, aby zaprezentować muzykę ze swojego najnowszego albumu „Oath of Tortured Poets”.

Ulubione utwory fanów, w tym The Archer i The 1, zostały porzucone na rzecz nowych utworów, takich jak Fortnight i Down Bad.

Gwiazda zaprezentowała także kilka nowych kreacji, w tym błyszczące czerwone body na pierwszą część programu oraz czarną sukienkę ze srebrnymi frędzlami z epoki Fearless.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Piosenkarka zagra w tym tygodniu cztery wyprzedane koncerty w Paryżu

Swift wyszła na scenę w La Défense Arena w Paryżu wkrótce po 20:00 czasu lokalnego, gdzie zagrała Miss Americana i Heartbreak Prince, po czym przywitała wyprzedaną publiczność utworem „magical”.

Dodała, że ​​czuła się „niesamowicie szczęśliwa”, że europejską część swojego tournée rozpoczęła w „najpiękniejszym, romantycznym mieście na świecie”.

34-latka pozostawała na scenie przez ponad trzy godziny, kończąc tuż po 23:00, wykonując 45 piosenek ze swojej 18-letniej kariery.

Trasa koncentruje się wokół różnych „er”, które wówczas stworzyła, a poszczególne sety poświęcone są każdemu z jej jedenastu albumów studyjnych.

Koncert w Paryżu był pierwszym koncertem Swift od czasu wydania trzy tygodnie temu podwójnego albumu The Tortured Poets Department, zawierającego 31 utworów.

Aby zrobić miejsce na nowy materiał, skondensował siostrzane albumy Folklore i Evermore (oba nagrane podczas pandemii Covid) w jeden akt zatytułowany „Folkmore”.

Wszystkie utwory dodane i usunięte przez Taylora

 • Łucznik (Wiek kochanków)
 • Niech żyje (teraz era mówienia)
 • 1 (era folkloru)
 • „To przeklęty sezon” (Era wieczności)
 • Tolerowanie tego (Era Wieczności)
 • Ostatnia wielka dynastia amerykańska (era folkloru)
 • Ale tato, kocham go
 • Aż do liceum
 • Kto się mnie boi, mała?
 • W dół źle
 • piętnaście dni
 • Najmniejszy człowiek, jaki kiedykolwiek żył
 • Mogę to zrobić ze złamanym sercem

Piosenki niespodzianki / kolekcja audio

 • Paryż (północ)
 • Lommel (Sekcja Torturowanych Poetów)

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Wielu fanów ustawiało się w kolejce przez całą noc, aby zająć jak najlepsze miejsca w tłumie

Fani odkryli zmiany w wystawnym występie na stadionie niemal natychmiast po jego rozpoczęciu, a muzyka wprowadzająca została zaktualizowana o fragmenty muzyki z sekcji Tormented Poets.

Ale pierwsze prawdziwe potwierdzenie przyszło, gdy The Archer został przerwany 15 minut przed koncertem. Tradycyjnie była to szósta piosenka na setliście we wcześniejszych etapach.

Następnie Swift zrobiła kolejną niespodziankę — przenosząc sekwencję skupiającą się na jej Czerwonym albumie do wcześniejszej części programu.

Podczas tych piosenek gwiazda miała na sobie koszulkę z napisem: „To nie jest wersja Taylor” – nawiązanie do trwającej kampanii mającej na celu ponowne nagranie jej pierwszych sześciu albumów.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Swift zatrzymała się, aby przywitać się z fanem podczas czerwonej części programu

Swift wykonała materiał do utworu Tormented Poets Oath w kremowej, bufiastej sukience, a oprawa wizualna na scenie przyjęła nowy, czarno-biały motyw.

W spokojnej piosence Down Bad wystąpiła w promieniu przyciągającym UFO – nawiązanie do początkowego tekstu piosenki: „Czy naprawdę mnie podpaliłeś / W chmurze iskrzącego pyłu / Tylko dla eksperymentów?”

Na scenie Swift żartobliwie określiła tę część występu jako „kobiecą wściekłość, muzyczną”.

Ostatnia część występu – skupiająca się na czystym popie albumu Midnights z 2022 roku – pozostała niezmieniona, a Swift zakończył się hitowym singlem Karma.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Trasa Eras zawita do Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu

Trasa koncertowa gwiazdy popu stała się kulturowym fenomenem na skalę niespotykaną od koncertów Madonny i Michaela Jacksona w latach 80.

Zagra na 152 stadionach, a daty zarezerwowane są do grudnia 2024 roku.

Oczekuje się, że po jego zakończeniu sprzedaż biletów osiągnie poziom 1,4 miliarda dolarów (1,1 miliarda funtów), co czyni go najbardziej dochodowym tournee w historii, przekraczającym 939 milionów dolarów (750 milionów funtów), które Elton John zarobił podczas swojej wieloletniej pożegnalnej trasy.

Trasa zawita do Wielkiej Brytanii 7 czerwca i zawita do Edynburga, Liverpoolu, Cardiff i Londynu.