29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Eurowizja 2024: Izraelska uczestniczka Eden Golan zostaje wygwizdana przez ochronę

Eurowizja 2024: Izraelska uczestniczka Eden Golan zostaje wygwizdana przez ochronę

MALMO, Szwecja (AP) – Eden Gollan przebywa w Szwecji Konkurs Piosenki Eurowizjiale nie zwiedza zbyt wiele kraju.

20-letnia izraelska piosenkarka jest otoczona ochroną, gdy podróżuje między hotelem a miejscem zawodów w Malmö. Według Izraelskiego Radia Publicznego ćwiczyła śpiewanie, będąc wygwizdaną, w ramach przygotowań do występu w kontynentalnym konkursie piosenki.

Wzgórze Golan już wcześniej było siedliskiem protestów Propalestyńscy demonstranci Którzy chcą wypędzić z nich Izrael Eurowizja Jeśli chodzi o wojnę z Hamasem, w której zginęło prawie 35 000 ludzi w Gazie. Wojna rozpoczęła się w październiku od niespodziewanego ataku Hamasu na południowy Izrael, podczas którego grupa zbrojna zabiła około 1200 osób, w większości cywilów, a 250 innych wzięła jako zakładników.

Tłum, według szacunków policji, liczący ponad 10 000 osób, przemaszerował w czwartek przez miasto w południowej Szwecji, skandując „Wolna Palestyna” i „Izrael jest państwem terrorystycznym”. Bannery oskarżyły Eurowizję o współudział w ludobójstwie i nawoływały do ​​bojkotu konkursu.

Kolejny marsz protestacyjny zaplanowano na sobotę, na kilka godzin przed rywalizacją Golan w finale Eurowizji na żywo z ofertami z 25 innych krajów.

Jeden z nich, Holender Joost Klein, nie pojawił się w piątek na próbie generalnej, podczas której miał wystąpić na żywo przed Izraelem. Organ regulacyjny, Europejska Unia Nadawców, nie przedstawiła żadnych wyjaśnień, ale stwierdziła, że ​​„obecnie prowadzi dochodzenie w sprawie zgłoszonego nam incydentu z udziałem holenderskiego artysty”. Nie będzie trenował do odwołania.” Nie było jasne, czy jego nieobecność była związana z udziałem Izraela.

Izrael może startować w Eurowizji, choć nie w Europie, ponieważ jego krajowy nadawca należy do Europejskiej Unii Nadawców, której członkostwo wykracza poza kontynent.

Golan pozostawał w Malmoe poza zasięgiem wzroku, z wyjątkiem treningów i występów w Malmo Arena. Podczas gdy inni artyści wystąpili na scenie dla publiczności w miejskim Parku Eurowizji, Golan tego nie zrobił.

READ  Nagroda „Kocham mojego tatę” zdobywa pierwszą nagrodę za fikcję — The Hollywood Reporter

Byli jedną z 10 drużyn, które dostały się do czwartkowych półfinałów, o czym zadecydowały głosy widzów Eurowizji z całego świata. Golan został powitany buczeniem i brawami od widzów na arenie. Bukmacherzy twierdzą, że prawdopodobnie zajmie miejsce w górnej połowie finałowego konkursu, o czym zadecydują głosy publiczności i krajowe jury branży muzycznej.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu pochwalił Golana za jego występ pomimo „stanięcia w obliczu brzydkiej fali antysemityzmu”.

Powiedział: „Bądźcie więc błogosławieni i wiedzcie, że gdy z was drwią, my was zachęcamy”.

Piosenka Golana to potężna ballada zatytułowana „Hurricane” – ale nie taka była jej pierwotna nazwa. Piosenka początkowo nosiła tytuł „October Rain”, co było oczywistym nawiązaniem do ataku Hamasu z 7 października. Naruszyło to regulamin konkursu, który zabrania treści o charakterze „politycznym”.

Piosenka o zmienionym tytule zawiera mniej konkretny tekst o przeżywaniu trudnych chwil i stwierdza, że ​​„miłość nigdy nie umrze”.

Urodzona w Izraelu, a jej rodzice pochodzili z byłego Związku Radzieckiego, Golan spędziła większość swojego dzieciństwa w Rosji i przed powrotem do Izraela występowała w telewizyjnych programach typu talent show. Wśród swoich inspiracji wymienia Beyonce, Arianę Grande, Whitney Houston i Justina Timberlake’a.

Unikała bezpośrednich wypowiedzi politycznych, ale stwierdziła, że ​​„reprezentowanie mojego kraju, szczególnie w obecnych czasach, to „wielki zaszczyt”.

W przemówieniu po meczu półfinałowym Golan powiedziała, że ​​jest „przytłoczona emocjami”.

„Jestem bardzo podekscytowana możliwością ponownego wyjścia na scenę i podzielenia się ze wszystkimi odrobiną mojej miłości” – powiedziała.

___

Yessica Fish przyczyniła się do tej historii z Jerozolimy.