24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Taylor Swift, Olivia Rodrigo i inni artyści Universal Music Group nie korzystają z TikTok po sporze licencyjnym – ostateczny termin

Taylor Swift, Olivia Rodrigo i inni artyści Universal Music Group nie korzystają z TikTok po sporze licencyjnym – ostateczny termin

Jeśli nie zostanie zawarta umowa last minute, muzyka Taylor Swift i innych artystów z Universal Music Group może zniknąć z TikTok. UMG w liście otwartym poinformowało, że negocjacje w sprawie przedłużenia umowy licencyjnej z popularną platformą krótkich filmów wideo nie przyniosły żadnych rezultatów i licencja wygaśnie dziś w nocy.

UMG stwierdziło, że do impasu doprowadziły trzy „krytyczne kwestie”, w tym „odpowiednie wynagrodzenie dla naszych artystów i autorów piosenek, ochrona artystów-ludzi przed szkodliwym działaniem sztucznej inteligencji oraz bezpieczeństwo użytkowników TikTok w Internecie”.

„TikTok zaproponował płacenie naszym artystom i autorom piosenek po stawce stanowiącej ułamek stawki płaconej przez główne platformy mediów społecznościowych o podobnych stanowiskach” – wyjaśniono w piśmie.

„Ostatecznie TikTok próbuje zbudować biznes oparty na muzyce, nie płacąc za nią godziwej wartości” – podsumowała.

Ciekawostką jest to, że TikTok umożliwia rozpowszechnianie nagrań AI w swoich treściach, a także umożliwia użytkownikom tworzenie muzyki AI na samej platformie.

UMG twierdzi, że dodatek ten „znacznie osłabia całkowite honoraria artystów-ludzi, co jest po prostu sponsorowaniem zastąpienia artysty sztuczną inteligencją”.

TikTok udostępnił Oświadczenie o odpowiedzi na reklamację we wtorek, oskarżając UMG o „chciwość” i przedkładanie pieniędzy nad dobro swoich artystów.

READ  J-Hope BTS na ich nowym albumie Jack in the Box, Lollapalooza i nie tylko