22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tajwan tworzy fundusz o wartości 1 miliona dolarów na wsparcie ukraińskich uchodźców w Polsce

Tajwan tworzy fundusz o wartości 1 miliona dolarów na wsparcie ukraińskich uchodźców w Polsce

Tajwan wraz z Porozumieniem Metropolitów Polskich tworzy fundusz o wartości 1 miliona dolarów na wsparcie ukraińskich uchodźców w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajwanu zdeklarowany 23 grudnia.

Ambasador Tajwanu w Polsce Wu Shangnian podpisał memorandum o utworzeniu funduszu wspólnie z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Druskołaskim, szefem Związku Gmin Polskich – organizacji reprezentującej 12 miast w Polsce i jedną piątą kraju.

Przeznaczone środki przyczynią się do poprawy warunków życia ukraińskich uchodźców przebywających w Polsce, poprawy możliwości edukacyjnych ukraińskich dzieci i młodzieży oraz ułatwią przygotowania do ewentualnego powrotu uchodźców na Ukrainę.

Polskie miasta ubiegające się o dotacje muszą złożyć wnioski na konkretne programy wsparcia ukraińskich uchodźców. Propozycje te podlegają przeglądowi i zatwierdzeniu przez wyznaczoną komisję selekcyjną.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę Tajwan przekazał Ukrainie środki pomocowe o wartości 40 milionów dolarów i prawie 600 ton pomocy humanitarnej.

Według statystyk Skompilowane Według Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Polska przyjęła prawie milion uchodźców uciekających przed wojną Rosji na Ukrainie.

Czytaj więcej: Najnowsza wojna na Ukrainie: Holandia przygotowuje 18 samolotów F-16 do dostawy na Ukrainę

Ciężko pracujemy, aby dostarczać Ci niezależne, lokalne wiadomości z Ukrainy. Rozważać Poparcie dla niepodległości Kijowa.

READ  Finance w celu usunięcia tokenów prywatności we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Polsce