29 kwietnia, 2024

Szybkie podsumowanie: Kansas podnosi się z dwucyfrowego deficytu, aby przetrwać Kentucky w Champions Classic

AP Photo/Erin Holley

Główny trener Kansas, Bill Self, krzyczy z boku podczas pierwszej połowy meczu koszykówki uczelni NCAA przeciwko Kentucky, wtorek, 14 listopada 2023 r. w Chicago.

CHICAGO — Kentucky brakowało na boisku trzech zawodników o długości siedmiu stóp, dwóch kontuzjowanych i jednego jeszcze niezakwalifikowanego, a różnica ta była widoczna od pierwszych minut wtorkowego wieczoru w United Center, gdzie Hunter Dickinson praktycznie strzelił gola – przynajmniej zawsze, gdy udało mu się złapać piłkę w farbie.

W miarę upływu nocy Wildcats coraz lepiej radzili sobie z odmawianiem Dickinsonowi wejściówek, a ich młodzi, wysoko punktowani obrońcy czasami niepokoili Jayhawks w pierwszej połowie. Noworoczny obrońca Rob Dillingham zdobył cztery trójki, a następnie w nieco ponad dwie minuty zdobył kolejny dla piątorocznego seniora Antonio Reavesa, zapewniając Kentucky ogromne prowadzenie w pierwszej połowie.

Mocne wykończenia KJ Adamsa Jr. dały grze szansę. Iskra dla Kansas dała później Jayhawks krótką przewagę, gdy tracili aż 14 punktów. Jednak rozgrywający Dajuan Harris Jr. — który wcześniej rozpoczął sezon meczem, w którym nie oddał ani jednego strzału — obronił KU po ataku w dalszej części meczu, zdobywając osiem punktów w ciągu jednej minuty, dzięki czemu Kentucky stracił prowadzenie i poprowadził Jayhawks do 89 -84 zwycięstwo we wtorek.

Dickinson zaliczył jeden z najlepszych występów w swojej utytułowanej karierze w college’u, zdobywając 27 punktów i 21 zbiórek, a Harris zdobył 23 punkty, najwięcej w karierze.

„To była koszykówka dużych chłopców” – powiedział Harris. „Zawsze jest to walka, walka psów za każdym razem, gdy gramy. Ale myślę, że oni chcieli, żebym ich pokonał, więc zostawili mnie otwartego, a potem musiałem wstać i strzelić piłkę”.

Noworoczny obrońca Jamari McDowell wszedł na swój pierwszy mecz tego wieczoru późno, zaprezentował solidną obronę i wykonał dwa rzuty wolne, aby przypieczętować mecz po tym, jak Reed Sheppard nie trafił potencjalnego rzutu za trzy punkty.

Kevin McCullar Jr., mimo spokojnego wieczoru w ofensywie, zakończył triple-double – 12 punktów, 10 zbiórek, 10 asyst – dopiero trzeci w historii KU i drugi od początku Tournament of Champions Classic (za Denzelem Valentinem w 2015). . Weteran Reeves poprowadził młodych Wildcats z 24 punktami, a Dillingham, Adou Thiero i Sheppard osiągnęli dwucyfrowe wyniki.

KU przybyło z bardziej doświadczonym składem i początkowo wydawało się, że nie jest poruszone dużą sceną Champions Classic. Jayhawks otworzyli wynik, gdy Harris po krótkiej chwili wahania, jakby nie mógł uwierzyć, jak bardzo jest otwarty, wyciągnął 3. Adams oddał strzał z haka, a Dickenson, który od początku był nie do zatrzymania po szybie, wycofał się do ataku. są związane. Gdy Uniwersytet Kuwejcki otworzył prowadzenie 9-0.

Jednak Thiero zdobył 3, aby zatamować krwawienie dla 17. w tabeli Wildcats, Tre Mitchell strzelił zarówno po rzutach za 3 punkty, jak i po bardziej tradycyjnym rzucie za trzy punkty w okresie przejściowym, a Jayhawks wielokrotnie nieudolnie do przerwy pozwolili Kentucky na remis gra. Mecz trwa 11:11.

KU na chwilę odzyskało dynamikę, po czym kolejne 3 sekundy Sheparda z ławki dały Kentucky pierwsze prowadzenie tego wieczoru. Wildcats konsekwentnie wykorzystywali dobry ruch piłki z zewnątrz, aby stworzyć otwarty wygląd z głębi pola. Wszystko osiągnęło punkt kulminacyjny, gdy Dillingham prowadził 15-5, dzięki czemu Wildcats wyszli na prowadzenie i zmusił Billa Self do przerwy na żądanie.

Jayhawks nie mogli wiele zrobić, aby powstrzymać falę zbliżającej się połowy, ponieważ seria fauli na kluczowych zawodnikach KU pozwoliła drużynie Kentucky na zwiększenie przewagi do dziewięciu punktów, a następnie dwucyfrowej przewagi po zaciekłym odbiciu Thiero.

Wydawało się, że KU pogrążył się w całkowitym chaosie, gdy stracił kontrolę nad zbiórkami w defensywie po nieudanym rzucie wolnym DJ-a Wagnera. Jednak Theroux sfaulował Dickinsona, rozgrywający wykonał dwa rzuty wolne, a po stracie Dillinghama zmarnował trzy punkty po przerwie, zmniejszając deficyt do 48-41 po przerwie, co pozwoliło Jayhawks zachować dynamikę.

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek wcześniej miał ich 20 czy 20” – powiedział Dickinson, gdy wszystko zostało już powiedziane i zrobione. „Ale oczywiście, kiedy zdobędziesz najlepszą PG w kraju, najlepszą „trójkę” w kraju, naprawdę bardzo mi to pomaga”.

„Chcemy, żeby był potworem” – dodał Harris. Dlatego to dostaliśmy.”

Harris i Dickinson w dalszym ciągu podsycali ofensywę KU po przerwie, gdy fala fauli zamieniła mecz w wyrównaną sytuację, która stopniowo zaczęła faworyzować Jayhawks dzięki bohaterstwu Adamsa.

„KJ jest najbardziej wysportowanym facetem w kraju. Mam wrażenie, że kiedy wychodzi i gra mocno, to tylko tyle na co go stać” – powiedział McCullar.

McCullar dał KU prowadzenie 64-62, gdy wykończył atak pomiędzy parą obrońców Kentucky, a drużyny wymieniały się wiadrami z bliskiej odległości w przód i w tył oraz rzutami wolnymi przez cały odcinek, ale żaden ze strzałów nie trafił w punkt.

Kilka trudnych zagrań z debiutantem Elmarco Jacksonem – faul Antonio Reevesa w fazie przejściowej, który zakończył się rzutem za 3 punkty, a następnie trafienie Reeda Shepparda po kozłowaniu – pozwoliło Kentucky niewielkim fragmentem odzyskać prowadzenie. Następnie Adams sfaulował, pozbawiając Jayhawks impetu – dopóki Harris nie wkroczył na boisko.

Drużyna Jayhawks nr 1 (3-0) wezmie udział w zawodach Maui Invitational, które w tym roku odbędą się w Honolulu, a rozpoczną się meczem z gospodarzem Chaminade, szkołą II ligi, w poniedziałek wieczorem o 20:00.