22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szpital w Gazie: Dyrektor szpitala Al-Shifa powiedział, że noworodki wyjmowano z inkubatorów owiniętych folią aluminiową, aby utrzymać je przy życiu.

Szpital w Gazie: Dyrektor szpitala Al-Shifa powiedział, że noworodki wyjmowano z inkubatorów owiniętych folią aluminiową, aby utrzymać je przy życiu.CNN

Dyrektor największego szpitala w Gazie ostrzegł, że wcześniaki są owijane w folię aluminiową i umieszczane obok gorącej wody w desperackiej próbie utrzymania ich przy życiu w „katastrofalnych” warunkach, pod izraelskim ogniem. Funt lub funt Okoliczne ulice i pozostałe rezerwy paliwa zostały wyczerpane, co uniemożliwiło funkcjonowanie obiektu.

Personel szpitala Al Shifa walczył o utrzymanie noworodków przy życiu po wyczerpaniu się zapasów tlenu i musiał ręcznie przenosić dzieci z inkubatorów oddziału noworodkowego do innej części szpitala.

Dyrektor centrum medycznego, dr Muhammad Abu Salmiya, powiedział w poniedziałek CNN: „Nie ma już wody, żywności i mleka dla dzieci i niemowląt… Sytuacja w szpitalu jest katastrofalna”.

Dyrektor powiedziała w niedzielę telewizji Al-Arabi, że dzieci „są teraz narażone”, ponieważ personel medyczny musiał je przenieść z inkubatorów oddziału noworodkowego.

Dodał: „Przykrywamy je folią aluminiową i stawiamy obok gorącą wodę, żeby je ogrzać”.

Na zdjęciach widać kilkoro noworodków zabranych ze szpitalnych inkubatorów, bezradnie ułożonych razem w jednym łóżku.

Lekarz powiedział, że wiele dzieci zmarło na oddziale intensywnej terapii i w żłobku w ciągu ostatnich dwóch dni w wyniku trwającego izraelskiego bombardowania i blokady nałożonej na Gazę, już biedny i gęsto zaludniony obszar, po ataku bojowników Hamasu na jej terytorium 7 października .

Rzecznik izraelskiej armii powiedział w sobotę CNN, że jego siły brały udział w ataku „Trwające brutalne walki” przeciwko Hamasowi w pobliżu kompleksu medycznego, zaprzeczyła jednak, że strzelała do ośrodka medycznego w północnej Gazie i nie zgodziła się na to Oznacza to, że szpital jest oblężony.

Armia izraelska oświadczyła wcześniej, że Hamas integruje się z infrastrukturą cywilną i będzie uderzał w Hamas „gdziekolwiek będzie to konieczne”. Oskarżyła także Hamas o wykorzystywanie szpitali jako przykrywki – czemu zaprzeczają lekarze ze szpitala Al-Shifa i grupa zbrojna. CNN nie może niezależnie zweryfikować twierdzeń IDF.

Reutera

Noworodki kładzie się do łóżka po wyjęciu z inkubatorów w szpitalu Shifa w Gazie, kiedy 12 listopada na oddziale noworodkowym skończyły się zapasy tlenu.

Abu Salmiya powiedział CNN, że 7 000 wysiedleńców desperacko próbuje schronić się w szpitalu Al-Shifa, wraz z około 1500 pacjentami i personelem medycznym. Dziennikarz na miejscu powiedział, że ludzie wewnątrz kompleksu zostali uwięzieni i bali się opuścić z powodu zaciętych walk. Izrael tak twierdzi Włączać Cywile bezpiecznie opuszczają szpital, podążając korytarzem na wschód od kompleksu.

Abu Salamiya powiedział Al-Arabi TV, że żadna z sal operacyjnych w szpitalu nie pracuje z powodu przerwy w dostawie prądu, dodał, że „kto wymaga operacji, umiera i nie możemy nic dla niego zrobić”.

Dodał: „Teraz ranni przychodzą do nas i nie możemy im zapewnić nic poza pierwszą pomocą”.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że szpital Al-Shifa od trzech dni nie ma prądu. „Niestety szpital nie pełni już funkcji szpitalnej” – dodała.

Uzdrowienie nie następuje samo. Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca ogłosiło w niedzielę, że szpital Al-Quds, kolejna duża placówka w mieście Gaza, jest nieczynny. Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca stwierdziło, że szpital – drugi co do wielkości w Gazie – „nie działa już”. Przerwa w świadczeniu usług wynika z wyczerpania się dostępnego paliwa i przerwy w dostawie prądu.

Według najnowszych dostępnych danych opublikowanych w piątek przez palestyńskie Ministerstwo Zdrowia w Ramallah, które opiera się na terytorium kontrolowanym przez Hamas, w izraelskich nalotach zginęło ponad 11 000 osób, w tym 4506 dzieci i 3027 kobiet.

Izraelska blokada podstawowych dostaw, w tym paliwa wpływającego do Gazy, zaostrzyła kryzys humanitarny w związku z zamknięciem szpitali, sieci wodociągowych, piekarni i innych usług zależnych od energii elektrycznej.

Pracuj przy świecach

Niezależny dziennikarz z Al-Shifa opisał dziesiątki ciał, które nie zostały jeszcze pochowane, karetki pogotowia, które nie były w stanie zabrać rannych, oraz systemy podtrzymywania życia pozbawione prądu. Jak poinformował dziennikarz późną sobotą, medycy pracowali przy świecach, żywność była racjonowana, a ludzie w środku zaczęli pić wodę z wodociągu.

CNN rozmawiało także z korespondentem Al Arabiya Network, Khaderem Al Zanounem, który przebywa w szpitalu.

Powiedział: „Łączność jest bardzo słaba i prawie niemożliwe jest, abyśmy informowali o tym, co dzieje się w szpitalu i na jego terenie. Ledwo mamy linie telefoniczne komórkowe, ale nie ma internetu”.

„Nikt nie może się ruszyć ani odważyć się opuścić szpitala. Personel jest świadomy wielu strajków, które mają miejsce w pobliżu szpitala, widzimy dym unoszący się podczas tych strajków i wiemy, że w niektórych budynkach są ludzie, ale karetki pogotowia nie opuszczajcie szpitala, bo… W ostatnich dniach Ambulans został uderzony – Właśnie wychodzi ze szpitala.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył Wywiad z CNN W niedzielę stwierdził, że „nie ma powodu”, dla którego ewakuacja pacjentów nie umożliwiłaby im powrotu do zdrowia. Netanjahu powiedział CNN, że Izrael pomaga pacjentom, tworząc korytarze na ziemi, i powiedział, że ze szpitala ewakuowano już „około 100 osób”.

CNN nie jest w stanie niezależnie zweryfikować, czy komukolwiek udało się ewakuować.

CNN wcześniej dokumentowało palestyńskich cywilów Być zabitym Z powodu izraelskich strajków wokół stref ewakuacyjnych, co potwierdza fakt, że strefy ewakuacyjne i ostrzeżenia wydane przez IDF nie gwarantują bezpieczeństwa ludności cywilnej w gęsto zaludnionej Strefie Gazy.

Międzynarodowe wezwania do zawieszenia broni w dalszym ciągu rosną, w miarę jak światowi przywódcy zwiększają presję na Izrael w związku z rosnącą liczbą ofiar śmiertelnych wśród ludności cywilnej, a w miastach na całym świecie gromadzą się ogromne tłumy, aby wziąć udział w propalestyńskich protestach. Jednak Netanjahu powtórzył w niedzielę CNN, że jedyne zaprzestanie walk, jakie zaakceptowałby, to „uwolnienie naszych zakładników”.

Izraelskie wojsko szacuje, że Hamas przetrzymuje w Gazie 240 zakładników, w tym cywilnych mężczyzn, kobiety i dzieci. Grupa bojowników uwolniła tylko czterech zakładników – dwie starsze izraelskie kobiety oraz Amerykankę z córką – podczas gdy siły izraelskie oświadczyły, że uratowały izraelskiego żołnierza.

„Jeśli mówisz o zaprzestaniu walk, właśnie tego chce Hamas” – powiedział Netanjahu, argumentując, że Hamas wykorzysta te długie przerwy w celu uzupełnienia zapasów. „Hamas chce niekończącej się serii pauz, które zasadniczo rozproszą walkę z nim” – powiedział.

Rzecznik armii admirał Daniel Hagari powiedział na konferencji prasowej, że siły izraelskie kontynuowały w niedzielę operację lądową w Gazie, wkraczając do miasta Gaza. Hajri powiedział, że piechota i siły inżynierii bojowej przybyły na obrzeża obozu dla uchodźców na plaży w Gazie, który znajduje się w pobliżu szpitala Al-Shifa. W międzyczasie siły wojskowe, w koordynacji z marynarką wojenną, dokonały nalotu na obszar Gaza Marina i obecnie są obecne na obszarach na wschód od niego.

W niedzielę armia izraelska oświadczyła, że ​​umieściła 300 litrów paliwa przy wejściu do kompleksu szpitala Shifa, ale Hamas uniemożliwił szpitalowi jego przyjęcie. Abu Salmiya powiedziała Al-Arabi TV, że pracownicy zbyt bali się wyjść, żeby ją zabrać.

„Armia izraelska powiedziała nam, że 300 litrów paliwa, które dostarczyła, nie wystarczy na funkcjonowanie szpitala przez 30 minut” – powiedział CNN Abu Salamiya. W poniedziałek powiedział, że szpital poprosił armię izraelską o 600 litrów paliwa co godzinę do zasilania generatorów, ale armia izraelska jeszcze nie odpowiedziała.

Armia izraelska opublikowała klip wideo, który, jak twierdzi, przedstawia żołnierzy dostarczających kanistry do miejsca na chodniku w pobliżu wejścia do szpitala. Opublikowała także nagranie dźwiękowe, na którym rzekomo urzędnik szpitala oskarża przywódcę Hamasu w Ministerstwie Zdrowia o odmowę przyjęcia go.

Abu Salamiya powiedział, że to obecność izraelskich czołgów uniemożliwiła ich zabranie.

„Oczywiście mój zespół ratowników medycznych całkowicie bał się wyjść” – powiedział, dodając: „Chcemy każdą kroplę paliwa, ale powiedziałem (armii izraelskiej), że musi ona zostać wysłana przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż lub jakąkolwiek międzynarodową instytucja.” „.

Hamas zaprzeczył tym zarzutom i stwierdził, że dostawy izraelskiego paliwa były jedynie chwytem propagandowym.

Ta historia jest aktualizowana o dodatkowe wydarzenia.