24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szkielet tytanozaura odkryty we Francji ma 70 milionów lat

Szkielet tytanozaura odkryty we Francji ma 70 milionów lat

Damiana Bochetta

W Montolier we Francji odkryto prawie kompletny szkielet dinozaura połączony z tylną czaszką z ogonem.

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Przypadkowe odkrycie w południowej Francji ujawniło rzadki okaz – prawie kompletny szkielet dinozaura połączony od tylnej czaszki do ogona.

Masywna skamielina wyszła na światło dzienne w maju 2022 r., po tym jak 25-letni paleontolog amator Damien Bocheteau i jego pies znaleźli coś niezwykłego podczas spaceru po lesie w Montolier we Francji. Lokalne media podają, że Bochetto zauważył krawędź klifu, który niedawno się zawalił, i postanowił przyjrzeć się bliżej, gdy dostrzegł odsłoniętą kość wystającą z ziemi. Francja Niebieski Po raz pierwszy o sprawie poinformowano 13 lutego.

Towarzystwo Kulturalne Archeologiczno-Paleontologiczne im Muzeum Croziegowe współpracy z francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych zidentyfikowali po wykopaliskach skamielinę o długości około 10 metrów (32,8 stopy) jako szkielet tytanozaura. Bochetto, który jest członkiem stowarzyszenia od ośmiu lat, powiedział CNN, że chociaż odkrycie szczątków dinozaurów jest zawsze „ekscytujące i interesujące z punktu widzenia badań naukowych i zrozumienia ówczesnych ekosystemów”, to znalezienie kości w niemal oryginalnym kształcie anatomicznym stanowisko jest… Co czyni to odkrycie niezwykłym.

„Z muzeologicznego punktu widzenia umożliwi to zaprezentowanie ogółowi społeczeństwa prawie całych zwierząt w ich pozycjach anatomicznych, co jest wspaniałe” – dodał Bochetto e-mailem.

Damiana Bochetta

Masywną skamielinę odkryto w maju 2022 r., kiedy zawalona krawędź klifu odsłoniła kość.

Grupa entuzjastów historii i archeologii założyła w 1975 roku Société Cultural des Archaeologiques et Paleontology, aby chronić dziedzictwo wokół wioski Crozy, a wielu członków stało się oświeconymi amatorami paleontologii ze względu na bogactwo skamieniałości dinozaurów znajdujących się w tym regionie, powiedział Jean-Marc Vissière. Członek grupy i jeden z autorów skamieniałości przygotowujących to odkrycie. Dziś w skład stowarzyszenia wchodzą mieszkańcy regionu, w tym kilku naukowców i studentów.

READ  Pokazanie odbicia fal elektromagnetycznych w czasie w eksperymencie pilotażowym

„Najbardziej ekscytującą rzeczą było dla nas uświadomienie sobie, że mamy co najmniej jedno zwierzę, które jest anatomicznie spokrewnione i że jest to tytanozaur, dinozaur o długiej szyi” – napisał Vissiere w e-mailu. „(Bochetto) jest świadomym i ciekawym entuzjastą przyrody, spędza dużo czasu na przeszukiwaniu terenu w poszukiwaniu nowych obszarów. …zostań znawcą fauny późnokredowej naszego regionu.

Stowarzyszenie przeprowadziło wykopaliska w miejscu, które Bochetto nazwał A Łóżko ortopedyczne, termin używany przez paleontologów do opisania gęstego obszaru kości zwierzęcych i innych skamieniałych szczątków w ciągu ostatnich dwóch lat. Nowo ogłoszone odkrycie nie było pierwszym Bochetto.

Podczas wykopalisk odkryto niedawno odkryty w 70% szkielet tytozaura, wraz z licznymi skamieniałościami różnych dinozaurów i innych kręgowców, w tym niektóre prawie kompletne odpowiedniki anatomiczne. Inne zidentyfikowane szczątki obejmują szczątki A Rabdodon — zwierzęta roślinożerne lub roślinożerne, takie jak tytanozaury — oraz fragmenty szkieletów zwierząt mięsożernych, takich jak Teropody I krokodyle, według Bochetto.

Vissiere powiedział, że szkielet tytanozaura znajduje się obecnie w laboratorium Croze Museum, gdzie będzie dalej badany.

Damiana Bochetta

Damien Bocheteau (po lewej) i Jean-Marc Visier (po prawej) są członkami Société Cultural Archaeologique et Palaeontologie w Muzeum Croze, gdzie obecnie przechowywana jest skamielina.

Naukowcy oszacowali wiek nowo odkrytej skamieniałości na około 70 do 72 milionów lat, ale tytanozaury od późnej epoki kamienia poruszały się na czterech nogach. Okres jurajski Do końca Okres kredowy, około 163,5 miliona do 66 milionów lat temu. Tytanozaury należą do większej grupy dinozaurów znanej jako zauropody, rodziny roślinożerców o długich szyjach, które były jednymi z największych dinozaurów swoich czasów. Zdaniem Britanniki.

Bochetto powiedział, że skamieniałe szczątki tytanozaurów zostały szeroko odkryte w Europie, ale niewiele odkryto pod względem anatomii. Powiedział, że znalezienie szkieletu w stanie połączonym wskazuje, że ciało zostało pochowane, zanim uległo całkowitemu rozkładowi, pozostawiając „pewną tkankę spajającą kości”. Mateusz CaranoGeolog badawczy i kustosz dinozaurów w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian Institution.

READ  Wniosek budżetowy NASA obejmuje plany „Kosmicznego holownika” dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Pobranie próbki „ułatwi ustalenie, czy jest to nowy gatunek, czy nowy okaz już znanego gatunku” – stwierdził Carano w e-mailu. Dodał: „Poznanie wszystkich szczegółów na temat tego nowego okazu zajmie trochę czasu, ale jestem pewien, że dostarczy on nowych, ważnych informacji na temat tej grupy dinozaurów”.

Powiedział, że obszar, na którym Bocheteau odkrył ten okaz, jest bogaty w skamieliny dinozaurów i innych gatunków, które żyły w tym samym czasie, i „tworzy jedną z największych kolekcji dinozaurów z górnej kredy we Francji”. Dodał, że stowarzyszenie ogłosiło odkrycie dopiero po zakończeniu prac wykopaliskowych mających na celu zabezpieczenie stanowiska archeologicznego.

Towarzystwo planuje kontynuować poszukiwania skamieniałości i kontynuować badania w okolicy, a członkowie grupy mają nadzieję pozyskać niezbędne fundusze „na utworzenie dużego muzeum, które będzie w stanie pomieścić i zaprezentować te zbiory” – powiedział Bochetto.