16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Symbol tożsamości Żydów w Polsce został rozbity hasłami wychwalającymi Hitlera

Symbol tożsamości Żydów w Polsce został rozbity hasłami wychwalającymi Hitlera

(JTA) – Komplementy Adolf Hitler Ciała zostały wyryte na pomniku w kształcie grobowca w Polsce dla ofiar Holokaustu.

Tymczasem w Hiszpanii policja aresztowała mężczyznę, który sfilmował graffiti ze swastyką rozpylone na wejściu do synagogi w Madrycie, podał w zeszłym tygodniu serwis informacyjny Madrid 24 Horace.

Adolf Hitler (R) Dowódca Armii Niemieckiej – Walter von Broochchit, Warszawa, październik 1939 (Źródło: Wikimedia Commons / Ruffneck 88)

W Polsce do incydentu doszło w Rudzice pod Krakowem, pod wielkim pomnikiem w kształcie grobowca, w którym w 1941 r. wojska niemieckie zabiły około 1500 osób – podał w środę portal Jewish.pl. W 1944 r. raport stwierdza, że ​​Niemcy wykopali i spalili ciała, próbując zatuszować zbrodnię.

Pomnik wznieśli komunistyczni władcy Polski, dodając po upadku komunizmu symbole uznające żydowską tożsamość ofiar. Sprawcy złamali kilka znaków. Policja nie ma podejrzanych.

Incydent ma miejsce w związku z kryzysem dyplomatycznym w związku Polska A Izrael w zeszłym tygodniu uchwalił w Polsce prawo ograniczające Żydom i innym osobom możliwość ubiegania się o skradzioną im własność podczas II wojny światowej.

Kontrowersje już podsyciły narastające tendencje antysemickie, powiedział w czwartek Jewish Telegraph Piotr Gatlik, były przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce.

„W Internecie jest fala nienawiści” – powiedział Gatlick. „Są pewne ataki antyseptyczne, ale obawiam się, że na pewno coś się wydarzy i będzie gorzej”.

READ  Bliższe spojrzenie na estoński CIT w Polsce