22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Steam rezygnuje ze wsparcia dla systemu macOS Mojave, skutecznie kończąc życie wielu 32-bitowych gier – Ars Technica

Steam rezygnuje ze wsparcia dla systemu macOS Mojave, skutecznie kończąc życie wielu 32-bitowych gier – Ars Technica

Zbliżenie / Tapeta na MacOS Mojave.

jabłko

Z nowego raportu wynika, że ​​rynek gier i aplikacje Steam firmy Valve Software przestaną obsługiwać macOS 10.13 (High Sierra) i 10.14 (Mojave). Post na stronie pomocy technicznej. Zmiana zacznie obowiązywać 15 lutego 2024 r.

Co dokładnie się stanie? Zawór pisze:

Po tej dacie istniejące instalacje klienta Steam w tych systemach operacyjnych nie będą już otrzymywać żadnych aktualizacji, w tym aktualizacji zabezpieczeń. Pomoc techniczna Steam nie będzie w stanie zapewnić użytkownikom pomocy technicznej w przypadku problemów związanych ze starszymi systemami operacyjnymi, a Steam nie będzie w stanie zagwarantować ciągłej funkcjonalności Steam w nieobsługiwanych wersjach systemów operacyjnych.

macOS 10.14 (który Apple nazywa Mojave) został wydany ponad pięć lat temu, a czas płynie naprzód, więc na pierwszy rzut oka może to nie wydawać się wielkim problemem. Jest jednak powód, który jest szczególnie godny uwagi w obecnej sytuacji: ta zmiana oznacza koniec wsparcia dla późniejszych wersji systemu macOS, w których można uruchamiać gry 32-bitowe.

Chociaż większość biblioteki gier Steam dla komputerów Mac jest 64-bitowa, istnieje wiele 32-bitowych gier na komputery Mac, które nigdy nie zostały zaktualizowane. Jeśli kupiłeś i zainstalowałeś przez Steam, dalszy dostęp nie jest gwarantowany, nawet jeśli nadal korzystasz z High Sierra lub Mojave.

„Steam przestanie uznawać gry oferujące wyłącznie 32-bitowe pliki binarne macOS za kompatybilne z komputerami Mac pod koniec 2023 roku” – napisał Valve. W poście zauważono również, że mniej niż dwa procent obecnych użytkowników komputerów Mac na platformie Steam korzysta z systemu macOS 10.14 lub starszego, więc dotyczy to tylko niewielkiej liczby posiadaczy starszych wersji obsługujących aplikacje 32-bitowe.

Dla jasności, brak wsparcia dla systemu macOS 10.14 nie musi oznaczać, że Steam w ogóle nie będzie działać na urządzeniach z tym systemem operacyjnym. Oznacza to po prostu, że Valve nie gwarantuje, że to zadziała, ani nie kiwnie palcem, aby pomóc, jeśli z czasem coś się zepsuje. Oznacza to również, że użytkownicy, którzy nadal korzystają z przestarzałego oprogramowania, mogą stać się podatni na zagrożenia bezpieczeństwa, co zniechęca do dalszego korzystania.

READ  Jamais Vu: Kiedy to, co znane, staje się przerażająco nowe

Wygląda na to, że Valve nie przejęło wiodącej roli w tej kwestii; Reaguje nawet na zakończenie przez Google obsługi systemów macOS 10.13 i 10.14 w przeglądarce Chrome. Kilka elementów doświadczenia użytkownika Steam zależy od przeglądarki Chrome.

Wreszcie, uruchamianie gier historycznych na komputerze Mac jest komplikowane przez fale przestarzałości. PowerPC ustąpił miejsca firmie Intel, komputery Mac z procesorem Intel przeszły z wersji 32-bitowej na 64-bitową, a ostatnio Apple przeniosło komputery Mac z procesorów Intel na Apple Silicon z chipem M1 i jego następcami. Każda z tych zmian sprawiała, że ​​natywne granie w niektóre gry było trudniejsze lub nawet niemożliwe, chociaż Rosetta 2 pozwoliła na utrzymanie znacznie większej liczby 64-bitowych gier na komputery Mac z procesorem Intel na Apple Silicon, niż początkowo obawiano się.