19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

State Farm zawiesiło 72 000 polis ubezpieczeniowych domów w Kalifornii w ramach najnowszego ciosu wymierzonego w rynek ubezpieczeń stanowych

State Farm zawiesiło 72 000 polis ubezpieczeniowych domów w Kalifornii w ramach najnowszego ciosu wymierzonego w rynek ubezpieczeń stanowych

SACRAMENTO, Kalifornia (AP) – State Farm przestanie ubezpieczać 72 000 domów i mieszkań w Kalifornii od tego lata, oznajmił w tym tygodniu gigant ubezpieczeniowy. Dziewięć miesięcy po ogłoszeniu W stanie nie zostaną wydane żadne nowe polisy mieszkaniowe

Firma z siedzibą w Illinois, największy ubezpieczyciel w Kalifornii, jako powody nieprzedłużenia polis dla 30 000 domów i 42 000 mieszkań podała rosnące koszty, zwiększone ryzyko katastrof, takich jak pożary i nieaktualne przepisy. Grupa wiadomości z Bay Area poinformował w czwartek.

„Ta decyzja nie została podjęta lekko i dopiero po dokładnej analizie kondycji finansowej State Farm General, na którą w dalszym ciągu wpływa inflacja, narażenie na katastrofy, koszty reasekuracji i ograniczenia w działaniu w ramach przepisów ubezpieczeniowych obowiązujących od kilkudziesięciu lat” – stwierdziła firma w oświadczenie. Środowe oświadczenie.

„State Farm General poważnie podchodzi do naszej odpowiedzialności za utrzymanie odpowiedniej zdolności do spłaty roszczeń dla naszych klientów i przestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących wypłacalności” – kontynuowała. „Konieczne jest podjęcie tych działań już teraz”.

Decyzja ta następuje po tym, jak wybrany komisarz ds. ubezpieczeń w Kalifornii przeprowadza całoroczny przegląd przepisów dotyczących ubezpieczeń mieszkaniowych, którego celem jest uspokojenie podupadającego rynku w tym stanie poprzez zapewnienie ubezpieczycielom większej swobody w podnoszeniu składek przy jednoczesnym wymuszeniu od nich zobowiązań do rozszerzenia ochrony na obszarach zagrożonych pożarami. przez grupę informacyjną.

Kalifornijski Departament Ubezpieczeń stwierdził, że State Farm będzie musiał odpowiedzieć na pytania organów regulacyjnych dotyczące decyzji o zaprzestaniu ubezpieczenia.

„Jedną z naszych ról jako organu regulacyjnego ds. ubezpieczeń jest pociąganie firm ubezpieczeniowych do odpowiedzialności za ich słowa i czyny” – powiedział zastępca komisarza ds. ubezpieczeń Michael Soler. „Musimy mieć pewność, że dalsza strategia State Farm zakłada wywiązanie się ze zobowiązań wobec klientów z Kalifornii”.

Nie było jasne, czy ministerstwo wszczyna śledztwo.

READ  Amerykańskie banki odniosą skromny sukces w wyniku transakcji dotyczącej obniżenia opłat za machnięcie kartami Visa i Mastercard

W czerwcu ubiegłego roku State Farm oświadczyło, że tak zrobi Przestań przyjmować prośby Dla wszystkich linii ubezpieczeń majątkowych i osobowych, komercyjnych i osobowych, z uwzględnieniem inflacji, wymagającego rynku reasekuracji i „szybkiego narażenia na katastrofy”.

Firma podała, że ​​nowo ogłoszone odwołania stanowią nieco ponad 2% jej polis w Kalifornii. Nie wspomniała o ich miejscu pobytu ani o kryteriach, na podstawie których ustalała, czy nie zostaną przedłużone.