24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Start NASA SpaceX Crew-8 został przełożony na niedzielny wieczór z powodu niesprzyjających warunków pogodowych

Start NASA SpaceX Crew-8 został przełożony na niedzielny wieczór z powodu niesprzyjających warunków pogodowych

Aktualizacja 21:27: NASA i SpaceX przełożyły wystrzelenie Crew-8 na godzinę 22:53 w niedzielę ze względu na złe warunki na torze lotu statku kosmicznego Dragon.

Oryginalna historia: Nadszedł dzień startu załogi-8, która ma wylecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną – pod warunkiem, że pogoda będzie sprzyjać!

NASA i SpaceX planują wystrzelenie rakiety Falcon 9 o godzinie 23:16 EDT z czterema członkami załogi-8 na pokładzie kapsuły Dragon Endeavour z lądowiska 39A w Kennedy Space Center.

Jednak 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia warunków „od startu do startu” na zaledwie 40%, powołując się na zagrożenie deszczem, chmurami cumulonimbus i umiarkowane do wysokiego ryzyko złej pogody w korytarzu wznoszenia.

Oczekuje się, że rakieta Falcon 9 poleci po północno-wschodniej trajektorii. Wzmacniacz pierwszego stopnia rakiety wyląduje na stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral 7 minut i 38 sekund po starcie, generując eksplozje dźwiękowe w hrabstwie Brevard.

Zespół kosmiczny FLORIDA TODAY będzie łączyć się z relacjami z NASA TV i dostarczać aktualizacje misji począwszy od około 19:15 na stronie floridatoday.com/space.

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale'a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

READ  Najpotężniejszy rozbłysk gamma obserwowany przez astronomów