22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jeśli Horner pozostanie, zespołowi Red Bull Formuły 1 grozi „rozpad”.

Jeśli Horner pozostanie, zespołowi Red Bull Formuły 1 grozi „rozpad”.

Ponieważ bardzo stresujący weekend dla Hornera zakończył się zwycięstwem Red Bulla 1:2 podczas Grand Prix Bahrajnu, sytuacja dotycząca jego przyszłości uległa dramatycznemu zwrotowi późnym wieczorem, gdy Verstappen Sr wezwał go do opuszczenia zespołu. .

Horner był przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez spółkę zależną Red Bulla zajmującą się napojami energetycznymi w następstwie zarzutów postawionych mu przez pracownika.

Ośmiotygodniowe dochodzenie w sprawie jego postępowania zakończyło się w środę, a Red Bull odrzucił zarzuty i oczyścił Hornera z wszelkich nieprawidłowości.

Zaledwie 24 godziny później, w ramach ruchu wyraźnie mającego na celu zmuszenie Hornera do rezygnacji, anonimowe e-maile zostały wysłane do wyższego personelu Formuły 1, w tym menedżerów zespołów i mediów, ujawniając rzekome dowody leżące u podstaw sprawy.

Horner nie poddał się kontrowersjom i pomógł Maxowi Verstappenowi i Sergio Perezowi w perfekcyjnym rozpoczęciu nowego sezonu Formuły 1 w sobotę w Bahrajnie.

Jasne jest jednak, że wśród bliskich mu osób nadal istnieją napięcia, a teraz Verstappen senior podniósł stawkę, wzywając Hornera do odejścia.

Rozmawiam z brytyjskim tabloidem codzienna poczta„Dopóki pozostaje on na stanowisku, panuje tu napięcie” – powiedział Goss.

„Zespółowi grozi rozpad. Nie może dalej tak działać. To wybuchnie. On odgrywa ofiarę, podczas gdy to on powoduje problemy. „

Jerry Horner i Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, świętują na podium

Fotografia: Zach Mauger / Zdjęcia sportów motorowych

Mocne słowa Verstappena seniora są ważne ze względu na ogromny wpływ, jaki jego syn ma na zespół, ponieważ stara się on osiągnąć to, co, jak ma nadzieję, będzie impulsem do zdobycia czwartego tytułu mistrza świata.

W weekend w Bahrajnie Max Verstappen był kilkakrotnie przesłuchiwany w sprawie jego poglądów na temat Hornera i był bardzo ostrożny w tym, co mówił.

Zapytany w piątek wieczorem, czy ma zaufanie do Hornera, holenderski kierowca powiedział: „Słuchaj, kiedy patrzę na to, jak Christian pracuje w zespole, jest dla niego świetnym szefem.

READ  Caitlin Clark podchodzi do broni Pete'a

„Oczywiście, jeśli chodzi o wydajność, nie można tego nawet kwestionować. Ja też mam z tym do czynienia.

„Dużo rozmawiam z Christianem. I oczywiście przez cały weekend tutaj jest w pełni oddany zespołowi.

„Oczywiście jest tu także, żeby wystąpić. Może jest trochę rozproszony.”

„Ale jak powiedziałem wcześniej, skupiamy się tylko na wydajności. I tak wszyscy razem współpracujemy”.

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing i Max Verstappen z Red Bull Racing zdobywają pole position, świętują w Park Firm

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing i Max Verstappen z Red Bull Racing zdobywają pole position, świętują w Park Firm

Fotografia: Zach Mauger / Zdjęcia sportów motorowych

Krążyły szalone pogłoski, że Verstappen senior brał udział w zakulisowej grze o władzę, próbując wyprzeć Hornera z jego roli w Red Bullu.

Ale temu zaprzecza.

„To nie miałoby sensu” – powiedział. „Dlaczego miałbym to zrobić, skoro Max radzi sobie tutaj tak dobrze?”

Przeczytaj także: