19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Starszy amerykański turysta zginął w ataku słonia podczas safari w Zambii

Starszy amerykański turysta zginął w ataku słonia podczas safari w Zambii

Turysta zmarł po ataku w Parku Narodowym Kafue.

Firma zajmująca się safari poinformowała, że ​​starsza amerykańska turystka zginęła po tym, jak „agresywny” słoń zaatakował samochód podczas jazdy w Zambii.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano w Parku Narodowym Kafue w Zambii – potwierdził ABC News rzecznik policji w Lusace.

„Agresywny słoń zaatakował pojazd wiozący sześciu gości i przewodnika, którzy jechali z obozu Lufupa” – podała Wilderness, firma organizująca safari, w środowym oświadczeniu dla ABC News.

Według strony internetowej Wilderness 80-letnia kobieta została ranna w „nieoczekiwanym” wypadku i została przewieziona do szpitala w Republice Południowej Afryki, gdzie później zmarła. Firma podała, że ​​po wypadku cztery inne osoby otrzymały leczenie z powodu drobnych obrażeń.

„Sześciu gości było na safari, kiedy słoń byk nieoczekiwanie zderzył się z pojazdem” – powiedział w oświadczeniu Keith Vincent, dyrektor generalny Wilderness, dodając, że pojazd przewodnika safari był „zamknięty” ze względu na ukształtowanie terenu w momencie zdarzenia. atak.

„Wszyscy nasi przewodnicy są dobrze wyszkoleni i bardzo doświadczeni, ale niestety w tym przypadku teren i roślinność były tak trudne, że ścieżka przewodnika została zablokowana i nie był on w stanie wystarczająco szybko wydostać pojazdu z niebezpieczeństwa” – powiedział Vincent.

Według Vincenta po ataku natychmiast wezwano administrację Parku Narodowego Kafue na pomoc, a na miejsce wysłano helikopter. Dodał, że w dochodzenie zaangażowana jest lokalna policja, Departament Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody Zambii oraz inne władze.

Vincent powiedział, że Wilderness współpracuje w dochodzeniu.

„To tragiczne wydarzenie i składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego gościa” – stwierdził w oświadczeniu. „Oczywiście wspieramy także tych gości i przewodnika zaangażowanego w ten traumatyczny incydent”.

READ  Porwani meksykańscy pracownicy ochrony zostają zwolnieni po trzydniowych poszukiwaniach

W oświadczeniu napisano, że szczątki starszej kobiety zostaną zwrócone jej rodzinie w Stanach Zjednoczonych przy wsparciu lokalnych władz Zambii i Ambasady USA w Lusace.

W zeszłym miesiącu podobny atak słonia byczego miał miejsce w Parku Narodowym Pilanesberg w Republice Południowej Afryki.

Filmy z zdarzenia, które miało miejsce 18 marca, pokazują słonia byka, który kilka razy podnosi za pomocą bagażnika 22-miejscową ciężarówkę safari, zanim ją upuści. Nie zgłoszono żadnych zgonów w tym zdarzeniu.

„Zdecydowanie się baliśmy, szczególnie o ludzi, którzy byli w ciężarówce, ponieważ myśleliśmy, że mogą umrzeć” – powiedział ABC News Hendry Blom, świadek, który uchwycił całe zdarzenie kamerą.

– Victoria Polley z ABC News przyczyniła się do powstania tego raportu.