19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stan Utah zmuszony do przeniesienia hoteli podczas turnieju NCAA po „rasistowskich przestępstwach z nienawiści” |  Turniej NCAA

Stan Utah zmuszony do przeniesienia hoteli podczas turnieju NCAA po „rasistowskich przestępstwach z nienawiści” | Turniej NCAA

Trenerka koszykówki kobiet stanu Utah, Lynn Roberts, powiedziała, że ​​jej zespół doświadczył serii „przestępstw na tle rasistowskim z nienawiści” i musiał zmienić hotel ze względów bezpieczeństwa podczas turnieju NCAA.

Utah rozgrywało swoje mecze w Spokane, ale jego siedziba znajdowała się około 30 mil dalej, w Coeur d'Alene w stanie Idaho ze względu na brak miejsca w hotelu w mieście gospodarzu.

Roberts nie wdawał się w szczegóły, ale powiedział, że w ubiegły czwartkowy wieczór po przybyciu drużyny do regionu Coeur d'Alene na turniej miało miejsce kilka incydentów. Jednakże zastępca dyrektora ds. lekkoatletyki stanu Utah, czarnoskóry Sharmell Green, We wtorek rozmawiał z radiem Utah KSL Podał więcej szczegółów.

Szybka porada

Jak zapisać się na powiadomienia o najświeższych wiadomościach sportowych?

Wyświetla

  • Pobierz aplikację Guardian ze sklepu iOS App Store na iPhone'a lub Google Play Store na Androida, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeżeli posiadasz już aplikację Guardian, upewnij się, że używasz jej najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian dotknij przycisku menu w prawym dolnym rogu, następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomienia.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

Dziękujemy za twoją opinię.

Zespół, cheerleaderki i członkowie szkolnego zespołu szli na kolację, kiedy do grupy podjechała ciężarówka, zwiększając obroty silników, po czym ktoś w samochodzie krzyknął słowo na „N”, powiedział Green.

„Wszyscy byliśmy w szoku i spojrzeliśmy na siebie: «Czy my właśnie to usłyszeliśmy?» Wszyscy byli w szoku – nasi fani i uczniowie, którzy byli w tej okolicy i słyszeli to wyraźnie, po prostu zamarli” – powiedział Green KSL.com „Po prostu kręcimy głowami, jakbym nie mógł w to uwierzyć… Całą noc byłem odrętwiały”.

Kiedy grupa wróciła z kolacji, wydarzyło się coś podobnego, tym razem z dwiema ciężarówkami zwiększającymi obroty silników. Słowo na „n” zostało ponownie skierowane do grupy.

„Nigdy nie zapomnę dźwięku, który usłyszałem, strachu przed hałasem silnika, dźwięku, który usłyszałem [n-word]„Każdego wieczoru, odkąd tu jestem, kładę się do łóżka i słyszę to… Nie wyobrażałem sobie, że będziemy musieli tam zostać i ponownie przeżywać te chwile” – powiedział Green.

W regionie obecni są prawicowi ekstremiści. Według Southern Poverty Law Center w 2018 r. w Spokane i północnym Idaho działało co najmniej dziewięć grup nienawiści, w tym Identity Evropa, Proud Boys, ACT for America i America's Promise Ministries.

Utah, stan Dakota Południowa i Uniwersytet Kalifornijski Irvine nocowały w hotelach w Idaho, mimo że Gonzaga była szkołą goszczącą, ze względu na brak miejsca w hotelu w Spokane. Roberts powiedział, że NCAA i Gonzaga pracowali nad przeniesieniem zespołu po incydencie.

„Rasizm jest prawdziwy, zdarza się i jest okropny. Dla naszych graczy nikt nie wiedział, jak sobie z tym poradzić i było to naprawdę przygnębiające” – powiedział Roberts. „Dla naszych graczy i personelu brak poczucia bezpieczeństwa w środowisku turniejów NCAA jest chaotyczny… tak musi być. Jest to pozytywne dla wszystkich zaangażowanych. „To powinien być ekscytujący czas dla naszego programu i szkoda, że ​​musimy zignorować to doświadczenie” – powiedział Roberts.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Gonzaga wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobro wszystkich uczestników wydarzenia.

„Jesteśmy sfrustrowani i głęboko zasmuceni, gdy dowiedzieliśmy się, że to, co zawsze powinno być wspaniałym doświadczeniem dla gości i turniejów, zostało w jakikolwiek sposób zagrożone przez tę sytuację, ponieważ w żaden sposób nie odzwierciedla to wartości, standardów i przekonań, za które uważamy się za odpowiedzialnych na Uniwersytecie Gonzaga”. W oświadczeniu napisano.

W poniedziałkowy wieczór Utah przegrało z Gonzagą w drugiej rundzie turnieju NCAA, kończąc sezon. Roberts powiedziała, że ​​te wydarzenia wpłynęły na wyniki jej zespołu. „To było rozpraszające, denerwujące i niefortunne” – powiedziała.

Utah złożyło raport na policji, ale nie ma jeszcze żadnych aktualizacji.

READ  Rangersi pokonali Astros 2:0 w pierwszym meczu Texas ALCS