1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stan Oregon i stan Waszyngton rozstrzygają spór prawny z odchodzącymi szkołami Pac-12: co dalej?

Stan Oregon i stan Waszyngton rozstrzygają spór prawny z odchodzącymi szkołami Pac-12: co dalej?

Stan Oregon i stan Waszyngton osiągnęły wstępne porozumienie z 10 szkołami wycofującymi się z Pac-12 w celu rozstrzygnięcia toczącego się sporu prawnego o kontrolę nad organem zarządzającym i majątkiem konferencji, ogłosiło w czwartek 12 uniwersytetów.

Prezydent stanu Oregon Jayathi Murthy i prezydent stanu Waszyngton Kirk Schulz przekazali we wspólnym oświadczeniu, że odchodzące szkoły „zgodziły się zrzec się części wypłat w pozostałej części roku 2023–2024 i udzielić konkretnych zabezpieczeń przed potencjalnymi przyszłymi zobowiązaniami”. Dodali, że konferencja zachowa także swój majątek i wszystkie przyszłe przychody.

10 szkół, które się wycofały, oświadczyło w oświadczeniu, że porozumienie „pozwala OSU i OSU zachować kontrolę nad setkami milionów dolarów wpływających na konferencję w przyszłych latach, jak zawsze utrzymywaliśmy, że tak się stanie, jednocześnie domagając się zdecydowanej większości pieniędzy zarobione w latach 2023–2024”. Do podziału równo między 12 członków. Szkoły dodały, że ostateczne szczegóły zostaną opracowane „w nadchodzących dniach”.

W ubiegłym tygodniu OSU i WSU odzyskały kontrolę nad zarządem Pac-12 i aktywami konferencyjnymi po decyzji Sądu Najwyższego Waszyngtonu. Sąd odmówił rozpatrzenia apelacji Uniwersytetu Waszyngtońskiego i Pac-12, a następnie uchylił tymczasowy pobyt, który kilka tygodni temu zawieszał pierwotną decyzję Sądu Najwyższego hrabstwa Whitman (Waszyngton) wydaną w zeszłym miesiącu, przyznającą obu szkołom kontrolę . Konferencja.

Decyzja dała OSU i WSU kontrolę nad ligą do czasu procesu lub ugody między obiema stronami.

OSU i WSU spędziły ostatnie kilka miesięcy na zastanawianiu się nad kolejnym posunięciem po upadku Pac-12. W pierwotnej sprawie obu szkół argumentowano, że 10 odchodzących członków utraciło prawa do wstąpienia do zarządu i podejmowania decyzji na konferencjach, gdy ogłosiły zamiar przyłączenia się do Wielkiej Dziesiątki, Wielkiej 12 lub ACC. Ohio State University i WSU również obawiały się, że odchodzące szkoły mogą głosować za rozwiązaniem konferencji i podziałem majątku.

READ  Drużyna New York Jets ograniczyła niecodzienne pochwały dla klasy rekrutacyjnej NFL

Odchodzące szkoły z kolei wyraziły obawę, że OSU i WSU mogą wstrzymać wszystkie przychody z konferencji w latach 2023–2024, pozostając nadal częścią ligi, dodając, że OSU i WSU mogą zachować wszystkie przyszłe przychody i aktywa po opuszczeniu ligi. lato.

„Dzisiejsza wiadomość stanowi wielkie zwycięstwo naszych uniwersytetów i ważny krok w kierunku ustabilizowania konferencji Pac-12 i zachowania jej 108-letniego dziedzictwa” – stwierdzili w czwartek Murthy i Schultz. „To porozumienie gwarantuje, że o przyszłości Pac-12 zadecydują szkoły, które pozostaną, a nie te, które opuszczą”.

Wcześniej w czwartek Konferencja Zachodniego Wybrzeża głosowała za dodaniem Ohio State University i WSU do grona członków stowarzyszonych w większości sportów pozapiłkarskich na rok akademicki 2024–2025, jak podało źródło WCC, co stanowi kluczowy krok w pracach szkół nad rozwiązaniem problemu zatrzymania spadkowego . Termin. Miejsca dla swoich drużyn. Na początku tego miesiąca OSU i WSU sfinalizowały roczną umowę dotyczącą harmonogramu rozgrywek piłkarskich z Mountain West na przyszły sezon.

Co oznacza ta decyzja?

Nie znamy wszystkich szczegółów, ale na podstawie oświadczeń OSU i WSU trudno na to nie patrzeć, ponieważ obie szkoły w zasadzie uzyskują wszystko, czego rozsądnie mogą chcieć w tej trudnej sytuacji. Ta batalia prawna rozpoczęła się, gdy Uniwersytet Stanowy Ohio i WSU zaniepokoiły się, że 10 odchodzących szkół może głosować za rozwiązaniem ligi i podziałem majątku. Teraz obie szkoły zachowają wszystkie przyszłe aktywa, część tegorocznych środków dystrybucyjnych od 10 odchodzących szkół i otrzymają od nich gwarancje na wypadek przyszłych zobowiązań. O co więcej możesz prosić? — Chris Vannini jest starszym pisarzem zajmującym się futbolem uniwersyteckim

Co dalej z Ohio State University, WSU?

Mając na uwadze ten spór prawny w lusterku wstecznym, nadszedł wreszcie czas, aby stany Oregon i Waszyngton ruszyły dalej. Obie szkoły przejęły kontrolę nad aktywami i zarządem ligi w przyszłości, dzięki czemu mogą rozważyć pomysł pełnego uzupełnienia ligi i utrzymania marki Pac-12 przy życiu. Podpisali umowę dotyczącą harmonogramu meczów piłkarskich z Mountain West, więc jesienią przyszłego roku będą mieli pełny harmonogram meczów piłkarskich. Umieszczają większość pozostałych dyscyplin sportowych na Konferencji Zachodniego Wybrzeża, dając tym sportowcom i trenerom harmonogramy, na które również czekają z niecierpliwością.

READ  Niedzielny mecz Bills-Browns przeniósł się do Detroit, a fani otrzymali zwrot pieniędzy za bilety zakupione za pośrednictwem Bills lub Ticketmaster.

Te dwie szkoły przebyły długą drogę od miejsca, w którym znajdowały się w połowie sierpnia, samotne i opuszczone. Znaleźli domy przejściowe i rozwiązania tymczasowe, kupując sobie czas potrzebny na określenie długoterminowej przyszłości. To wielka wygrana. — Nicole Auerbach jest starszą pisarką o futbolu uniwersyteckim

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Kirby Lee/USA Today)