23 kwietnia, 2024

Oceny zawodników USMNT World Cup vs. Walia: Tyler Adams wyróżnia się, gdy faul Walkera Zimmermana kosztuje USA

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w meczu otwierającym mistrzostwa świata osiągnęła w poniedziałek daleki od regularnego występ, Walia zremisowała 1:1. Amerykanie wyglądali świetnie w pierwszej połowie, mimo że nie stworzyli tylu okazji, ile strzelił Tim Weah, ale w drugiej połowie sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, gdy Walia przejęła kontrolę, a drużyna Grega Berhaltera była na linach, a Gareth Bale strzelił rzut karny. Oczywiście nastąpiło to po największym błędzie gry, gdy Walker Zimmerman z LAFC niepotrzebnie wciął się w pole karne, tracąc zmieniającą grę karę.

Ale jak on i wszyscy inni Amerykanie grali? Oto nasze oceny graczy:

bramkarze

Matta Turnera

USA • Bramkarz • Nr 1

Bramkarz Arsenalu nie miał absolutnie nic do roboty w pierwszej połowie, być może nawet się nie spocił. W drugiej, cudownie obronił Bena Daviesa w 64. Nie mógł nic zrobić z karą, ale asystował przy tak zwanym pocisku.

Obrońcy

obraz nagłówka

Sergino d’Este

USA • D • #2

Dostałem wczesną żółtą kartkę, ale było ciężko. Czasami był to jego kontakt z piłką, ale przez większość czasu był solidny. Były momenty, kiedy jego pozycja obronna była kwestionowana.

Walkera Zimmermana

USA • D • #3

Solidny i niezawodny, przynajmniej w powietrzu, czyści z pola karnego kilka niebezpiecznych piłek, które mogą sprawić duże kłopoty. To była inna historia na ziemi. Jego faul na Gareth Bale za stracony rzut karny był lekkomyślny i zaskakujący. Od razu wiedział, że popełnił ogromny błąd.

Tima Reama

USA • D • #13

Na początku dobrze radził sobie z Bellem, wyglądając twardo w powietrzu i zawsze był opanowany. Utrzymał dobrą pozycję w późnej fazie gry i zdecydowanie dostał więcej minut. Ale nie zdziw się, jeśli nie zagra przeciwko Anglii, bo ma żółtą kartkę.

Antoniego Robinsona

USA • D • #5

ocena6.5

Graj minuty90

Naprawdę jasny punkt. Silny, gdy grasz piłką do przodu. Dobrze się poruszał, miał świetny kontakt z kolegami z drużyny i pomagał stwarzać sytuacje. Dobrze odzyskiwał piłkę i zawsze wyglądał na gotowego.

Chcesz więcej relacji z Mistrzostw Świata? Posłuchaj poniżej i śledź Dom Bohaterówcodzienny podcast piłkarski CBS Sports, zawiera pierwszorzędne analizy, komentarze, typy i nie tylko podczas wielkich meczów w Katarze.

pomocnicy

Tylera Adamsa

USA • M • #4

Najlepszy zawodnik na boisku. Kapitan był chłodny i konsekwentny. Zawsze graj mądrze, sprawdzaj piłkę, kieruj otaczającymi go ludźmi i dawaj przykład. Późno miał do czynienia z Bellem i to było imponujące. Jest sercem i duszą tego zespołu.

Yunus Musa

USA • M • #6

Peppy, kilkakrotnie przełamuje linie swoimi biegami, aby rozpocząć atak. Chciałby być bardziej zaangażowany, ale jego chemia z tymi facetami rośnie i to widać. To nie było spójne, ale musimy pamiętać, że ma tylko 19 lat.

Westona McKinneya

USA • M • #8

To nie był najlepszy występ McKenniego, ponieważ wczesna karta ograniczała jego agresywność w ataku. Jego śmierć nie była najlepsza i nigdy nie brał udziału w ataku. Jednak taki występ powinien go tylko napędzać.

napastnicy

Josha Sargenta

Stany Zjednoczone • K • #24

Uderz w słupek swoją pierwszą dobrą okazją, kierując się mocno na bliską bramkę. Był decydujący w bramce dzięki swojej ciągłej grze, pozwalając Christianowi Pulisicowi zdobyć piłkę i odejść. Trochę zbladł w trakcie meczu, ale nadal jest w dobrej formie.

Christian Pulisic

USA • M • #10

ocena7,5

Dobrze wszedł w przestrzeń i pokazał swoją szybkość, aby złapać piłkę od Sargenta i podać Weah w otwieraczu. Został całkiem wyrzucony, więc warto będzie obserwować, jak dochodzi do siebie w ciągu najbliższych kilku dni. Ale jego pomoc była ogromna.

Tymoteusz Weah

Stany Zjednoczone • K • #21

ocena7,5

Graj minuty88

Na początku dobrze radził sobie na prawym skrzydle w ograniczonych kontaktach, ale rozwijał się w miarę upływu czasu, strzelając pierwszego gola oszałamiającym wolejem tuż po godzinie gry. Jego diagonalny kurs był znakomity, a zakończył go z klasą, zdecydowanie zyskując więcej minut na pójście do przodu.

alternatywy

Brendana Aronsona

USA • M • #11

Po prostu dodaje trochę zdolności dynamicznych. Jego transformacje kosmiczne są niesamowite i dał temu zespołowi trochę soku, który po prostu nie mógł ujść na sucho. Prawdopodobnie powinien dostać więcej niż 24 minuty.

Hadżi Wright

USA • K • #19

Potężna mała zmiana podkreślona dobrym ruchem głowy piłki w kierunku tylnego słupka, który ostatecznie nie był niebezpieczny. Ale jego duża struktura i zdolność do ochrony piłki mogą być zaletą, jeśli są właściwie używane.

Clin Acosta

USA • M • Nr 23

Jego występ zostanie zapamiętany przez żółtą kartkę jego kolegi z drużyny Bale’a. Walijska supergwiazda odwróciła Turnera od jego linii i celował w zdobycie gola z pomocy. Acosta nie dał mu szansy, traktując go tak, jakby grał w inną piłkę nożną. Inteligentna gra.

DeAndre Yedlin

USA • D • #22

Spóźnionemu rezerwowemu udało się raz wybić piłkę, wygrywając swój jedyny pojedynek w parterze. Miał kilka okazji, by umieścić piłkę w polu karnym, ale niewiele z niej zrobił.

Jordana Morrisa

Stany Zjednoczone • K • #16

Późny outsider miał trzy przyłożenia i nie był czynnikiem.

Trener Grzegorz Berhalter

Miał ten zespół gotowy… na 45 minut gry. To był dla nich dobry początek i była tam energia. Grali piłką mądrze i niczego nie zdradzali. W drugim było tak, jakby grali, by się utrzymać, a ich ból w końcu się skończył. Dlaczego nie być tam bardziej agresywnym? Nie żeby udawali przestraszonych, ale był bardzo dyskretny, zwłaszcza po godzinie. Ocena: 6

READ  Tim Tszyu nokautuje Carlosa Ocampo w pierwszej rundzie i skupia się na Jermelu Charlo