1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sprzedaż PS5 przewyższa sprzedaż Xbox Series

Sprzedaż PS5 przewyższa sprzedaż Xbox Series

PlayStation 5 wyprzedziło serię Xbox

I powiedzieć „Financial Times”. Sprzedaż konsol Sony wzrosła w tym roku o prawie 65 procent, do 22,5 miliona sztuk.

Dla porównania coroczna seria Xbox

Dostarczone dane zbiegły się w czasie z ogłoszeniem Sony, że od premiery w listopadzie 2020 r. konsola PS5 osiągnęła 50 milionów egzemplarzy.

Konsola osiągnęła kluczowy poziom sprzedaży zaledwie tydzień wolniej niż PS4, mimo że musiała uporać się ze znaczącymi problemami z dostawami związanymi z Covidem, które zostały już przezwyciężone.

Zeszły miesiąc był największym listopadem w historii sprzedaży PlayStation, mierzonym zarówno liczbą jednostek, jak i przychodów, powiedział Financial Times Eric Lempel, szef globalnego marketingu w Sony Interactive Entertainment.

Firma zamierza dostarczyć 25 milionów konsol PS5 w bieżącym roku finansowym kończącym się w marcu 2024 r. Jeśli cel ten zostanie osiągnięty, sprzedaż konsol przekroczy 25-letni rekord sprzedaży konsol ustanowiony, gdy oryginalna konsola PlayStation sprzedała 22,6 miliona sztuk w ciągu 12 miesięcy. .

Lempel wyraził także optymizm, że konsola może przekroczyć łączną sprzedaż PS4 w całym okresie sprzedaży, wynoszącą 117 milionów sztuk.

„Myślę, że mamy możliwości, aby to osiągnąć” – dodał. „Zapotrzebowanie na [PS5] Wejście w ten rok było ogromne. . . „Impreza jest teraz silna i utrzymuje się”.

READ  Angry Birds Rovio może sprzedać firmie Sega za miliard dolarów