22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sprzedaż detaliczna w USA spadła w październiku po raz pierwszy od siedmiu miesięcy

Sprzedaż detaliczna w USA spadła w październiku po raz pierwszy od siedmiu miesięcy

Justina Sullivana/Getty Images

Sprzedaż detaliczna spadła w październiku o 0,1%, co stanowi pierwszy miesięczny spadek od marca.


Waszyngton
CNN

Amerykanie po raz pierwszy od marca obniżyli w październiku wydatki detaliczne, łącznie ze stopami procentowymi Najwyższy od 22 lat.

Departament Handlu podał w środę, że sprzedaż detaliczna skorygowana o sezonowość, ale nie o inflację, spadła w październiku o 0,1% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Był to pierwszy miesięczny spadek od marca i mniejszy niż oczekiwali ekonomiści.

Spadek wydatków detalicznych w październiku był prawdopodobnie wczesnym sygnałem spowolnienia gospodarczego, ponieważ amerykańscy konsumenci znajdują się pod presją wyższych kosztów pożyczek i nadal spowalniają. Narastające zadłużenie na karcie kredytowej.

Do spadku sprzedaży w październiku przyczynił się spadek sprzedaży niektórych popularnych pozycji. Sprzedaż samochodów spadła w październiku o 1,1% w porównaniu do września, a sprzedaż mebli spadła w tym samym okresie o 2%. Dobra trwałe — lub produkty, które mają wystarczyć na co najmniej trzy lata — są często kupowane za pomocą kredytu.

Amerykanie w dalszym ciągu wydają w restauracjach i supermarketach w zdrowym tempie, zwiększając się w październiku odpowiednio o 0,3% i 0,7%.

Od marca 2022 r. Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe 11 razy, próbując zwalczyć wysoką inflację, która zaostrzyła kryzys. znacznie zwolnił Od szczytu trwającego cztery dekady w zeszłym roku.

Po lecie charakteryzującym się silną koniunkturą gospodarczą prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell i inni urzędnicy banku centralnego stwierdzili, że gospodarka będzie musiała się jeszcze bardziej ochłodzić, aby zapewnić, że inflacja będzie na dobrej drodze do celu na poziomie 2%.

Środowy raport o sprzedaży detalicznej dobrze wróży Fed, ponieważ pokazuje, że wydatki ani nie przyspieszają, ani nie pozostają wysokie. Spadek był również umiarkowany, więc nadal nie widać oznak poważnej słabości gospodarczej.

Ta historia ewoluuje i będzie aktualizowana.